Kosárlabda

Szenzációk a kosárlabda-világbajnokságon: kiesett a címvédő, kikaptak az amerikaiak

Pazarul kezdett a litván válogatott az USA ellen a manilai mérkőzésen, az első negyedet 31:12 arányban nyerték.

A harmadik negyedre zárkóztak az amerikaiak, hátrányukat négy pontra sikerült csökkenteni, de ennél közelebb már nem fértek ellenfelükhöz. A végeredmény 110:104, ezzel a vb egyik fő esélyese elszenvedte első vereségét, legközelebb az olaszok ellen javíthatnak. A litvánok közül Vaidas Kariniauskas és Mindaugas Kuzminskas volt a legjobb, előbbi 15, utóbbi 14 pontot szerzett, míg a másik oldalról Anthony Edwards emelkedett ki a maga 35 pontjával.

Az EB és VB-címvédő spanyolok szereplése viszont véget ért. Mivel a lettek legyőzték a brazilokat, eldőlt, hogy a spanyol-kanadai meccs vesztese nem folytatja tovább. Habár a címvédő az utolsó negyed végéig vezetett és jobban is játszott, a kanadaiak a maguk javára fordították az állást, 88:85-re nyertek végül. Köszönhetően többek között a 30 pontig jutó Gilgeous-Alexandernek.