Szenzáció! Nyert a Cleveland Cavaliers

Az NBA mai játéknapján a Cleveland Cavaliers 26 egymást követő vesztes mérkőzés után nyert ismét. A Los Angeles Lakers újabb rangadót nyert meg, a San Antonio Spurs Philadelphiában égette meg magát.Véget ért a Cleveland Cavaliers szurkolóinak a rémálma, ugyanis csapatuknak megszakadt a 26 mérkőzéses nyeretlenségi sorozata. A mai napin a Los Angeles Clippers volt a Cavs vendége. A mérkőzés a szokásos Clippers forgató könyv alapján alakult, ugyanis az első negyedet elvitte a kaliforniai csapat4 ponttal, majd sorra bukta el a felvonásokat (a másodikat és a harmadikat is 3-3 ponttal). Az utolsó játékrészre magára talált a Clippers és kiegyenlített, így következhetett a hosszabbítás, ahol az erejével jobban sáfárkodó hazai csapat magabiztos 7 pontos előnyel nyert. A Clevelandnél Antawn Jamison 35, míg a Clippersnél Blake Griffin 32 pontig (13 lepattanó) jutott.

Szezonbeli kilencedik vereségét szenvedte el a San Antonio Spurs. A texasi csapat a Philadelphia 76ers-hez látogatott el. A találkozó első negyedében a Philadelphia 5 pontos előnyre tett szert, majd a következő felvonásban a Spurs ledolgozta a hátrányát. A a második félidő, úgy kezdődött el, mintha az előző kettőt meg sem rendezték volna. A 76ers mind két negyedet megnyerte. A harmadikat kettő, míg az utolsót négy egységgel húzta be. Érdekesség, hogy ezalatt a két játékrész alatt egyik csapat sem dobott 20 pontot.

Két nap alat két rangadót is megnyert a Los Angeles Lakers, ami lényeges, hogy mindkettőt idegenben nyerte meg. A mai játéknapon a címvédő a Madison Square Gardenbe látogatott el. A találkozón egyetlen negyedet sem tudott megnyerni a New York Knicks. Az elsőt 2, a másodikat 12, a harmadikat, pedig 3 ponttal vesztette el a hazai csapat. Az utolsó negyedet 28-28-as döntetlennel zárult. A mérkőzés legjobbja Kobe Bryant lett, aki dupla duplát (33 pont, 10 lepattanó) ért el a mérkőzésen.

Nyolcadik mérkőzését nyerte meg zsinórban a Miami Heat, mely a Detroit Pistonshoz látogatott el. Az első félidőt a floridai csapat nyerte meg, miután az első negyedet 4, míg a másodikat 17 ponttal nyerte meg. A nagyszünet után egy 22-22-es döntetlennel kezdtek a csapatok. Az utolsó 12 percét hét ponttal megnyerte a Detroit.

Az Orlando Magic kikapott a New Orleans Hornetstől. Az összecsapás első két negyedét a Hornets nyerte meg 4, illetve 5 ponttal. A harmadik 12 percet 9 egységgel húzta be az Orlando, az utolsó felvonásban 6 ponttal a New Orleans nyert. A Portland Trail Blazers játékosa LaMarcus Aldridge 37 pontig jutott és

Charlotte Bobcats – New Jersey Nets 89-94
Indiana Pacers – Minnesota Wild 116-105
Orlando Magic – New Orleans Hornets 93-99
Philadelphia 76ers – San Antonio Suns 77-71
Toronto Raptors – Portland Trail Blazers 96-102
Cleveland Cavaliers – Los Angeles Clippers 126-119 – egyszeri hosszabbítás
Detroit Pistons – Miami Heat 92-106
New York Knicks – Los Angeles Lakers 96-113