Amerikai sportok

Szenved a címvédő Chicago, kiütötték a Washingtont

Továbbra sem a Washington Capitals éve a 2011-es. A fővárosi csapat képtelen egymás után két mérkőzésnél többet megnyerni. A mai játéknapon a Los Angeles Kings látogatott el a Verizon Centerbe. Az első harmadban, még minden úgy alakult, ahogy azt a Capitals eltervezte. Több kapura lövés (8-4) és a 1 perc után rögtön megszerezte a vezetést Alex Ovecskin révén. A második játékrészre feljavult a Kings és Anze Kopitar találatával kiegyenlített. Az utolsó felvonásban a kaliforniai csapat nem kegyelmezett a fővárosi alakulatnak, ugyanis három (Andrei Loktionov, Michal Handzus, Jarret Stoll) alkalommal is bevette Semyon Varlamov kapuját.

A Washingtonhoz hasonlóan a címvédő Chicago Blackhawks is szenved az utóbbi időben. Jonathan Toewsék január 23. óta csak két győzelmet arattak és hat alkalommal hagyták el lehajtott fejjel a játékteret. Ezúttal a Phoenix Coyotes volt az ellenfél, mely az első negyedben Radim Vrbata és  második felvonás elején Taylor Pyatt góljával két gólos előnyre tett szer, még ebben a játékrészben Troy Brouwer egy gólra felhozta a Chicagót. A harmadik 20 percben Duncan Keith kiegyenlített, mivel több gól, már nem született, így következhetett a hosszabbítás, ahol egyik csapat sem talált az ellenfél kapujába. A mérkőzést a szétlövések döntötték el, amit Radim Vrbata döntött el a Coyotes javára.

Három kanadai rangadót rendeztek meg a mai játéknapon. Az Edmonton Oilers az Ottawa Senatorst fogadta. A találkozó első harmadában két Ottawai (Bobby Butler, Alexei Kovalev) és egy (Andrew Cogliano) Edmontoni gól született. A második 20 percet Dustin Penner góljával az Oilers nyerte meg. Érdekessé, hogy a felvonás 10- percétől a 13-ig 26 perc kiállítás volt. Az utolsó harmadban a Senators háromszor (Milan Michalek, Peter Regin, Alexei Kovalev) is betalált Nyikoláj Khabibulin kapujába. A hazaiak részéről csak Dustin Penner volt eredményes. Mai győzelmével egy 11 mérkőzéses nyeretlenségi szériát zárt le az Ottawa. A Montreal Canadiens-re a Toronto Maple Leafs várt. A Quebec-i csapat magabiztos győzelmet aratott, ugyanis a második harmadban kétszer (Benoit Pouliot, Brian Gionta), míg az utolsó játékrészben egyszer (David Desharnais) volt eredményes. A Montreal egy három mérkőzéses nyeretlenségi sorozatot zárt le. A remek formában lévő Vancouver Canucks a Calgary Flamest fogadta és győzte le. A találkozó legjobbja Mikael Samuelsson volt, aki csapata négy góljából kettőt magára vállat.

A Tampa Bay Lightning hosszabbításban verte meg a Carolina Hurricanest  A győztes találatot Marc-Andre Bergeron ütötte. Martin Erat vezetésével nyert a Nashville Predators a Colorado Avalanche ellen. A vesztes csapat egymás után hetedik mérkőzését nyerte meg. Két nap alatt kétszer verte meg a Minnesota Wild a St. Louis Bluest. Tegnap 5-4-re szétlövésekkel, ma 3-1-re nyert a Wild.