Szénné égett az Inter és a Lazio is az olasz bajnokságban

""

Az olasz bajnokság 23. fordulója komoly meglepetést tartogatott az Internazionale és a Lazio számára. Az Inter a tabella utolsó helyén álló Sienától szenvedett idegenben 3-1-es vereséget, a Lazio a 18. Genoa otthonában kapott ki.

A Siena-Iternazionale találkozó 21. percében a hazaiak szereztek vezetést, ám sok idejük nem volt örülni a szurkolóknak, ugyanis Cassano a következő percben egyenlített. A 25. percben aztán Sestu gyönyörű góllal örvendeztette meg a közönséget: a 16-oson kívülről ívelt pontosan, a labda a jobb alsó sarokba érkezett úgy, hogy Handanovicsnak esélye sem vol beleérni, mire észbekapott, a Siena játékosai már a gólnak örültek. A második félidőben Christian Chivu szabálytalansága pecsételte meg végleg az Inter sorsát, a román védőt kiállítótták, Rosina pedig belőtte a büntetőt.

Ennél több izgalmat hozott a Genoa-Lazio találkozó, amely az utolsó pillanatig úgy tűnt, döntetlennel végződik. A Genoa az első félidő végén már 2-0-ra vezetett, a szünetről visszatérve azonban az 59. percben Floccari talált egy gólt. A mérkőzés hajrájához közeledve Moretti szabálytalansága büntetőhöz juttatta a vendégeket, Mauri révén így a 82. percben már 2–2 volt az állás. A hosszabbítás azonban hosszúra nyúlt, és Rigoni a 95. percben a lefújás előtt egy bedobás után kapott labdát, amelyet a hálóba fejelt.

A többi mérkőzésen az Atalanta hozta a kötelezőt, a Bologna idegenben verte a Pescarát, a Fiorentinának sem okozott gondot a Parma legyőzése. A forduló utolsó találkozója, az AC Milan-Udinese összecsapás 20:45-kor kezdődik.

LABDARÚGÁS
Serie A, 23. forduló, eredmények:
Palermo-Atalanta 1-2 (0-0)
Gólszerzők:
Nélson (83.) ill. Carmona (54.), Denis (72.)
Pescara-Bologna 2-3 (2-1)
Gólszerzők:
Weiss (30.), D’Agostino (45., büntetőből) ill. Diamanti (34., büntetőből), Gilardino (50.), kone (66.)
Siena-Internazionale 3-1 (2-1)
Gólszerzők:
Emeghara (21.), Sestu (25.), Rosina (55., büntetőből) ill. Cassano (22.)
Genoa-Lazio 3-2 (2-0)
Gólszezők:
Borriello (17.), Bertolacci (22.), Rigoni (95.) ill. Floccari (59.), Mauri (82., büntetőből)
Fiorentina-Parma 2-0 (1-0)