Kézilabda

Szemernyi esélyünk sem volt! Vereség Spanyolországtól

A női kézilabda világbajnokság csoportkörének második fordulójában a magyar csapat rosszul kezdett, így öt perc után Rasmussen kénytelen volt időt kérni. Ez jót tett a magyar gárdának, a félidő vége felé feljöttünk kettőre, de az utolsó öt perc megint a spanyoloké volt, így 18-13 volt a szünetbeli állás.
A második félidőben a magyar csapat próbálkozott, de Barbosával, illetve Hernandezzel továbbra sem tudtunk mit kezdeni, már héttel is vezetett Carlos Viver csapata. 25-18 után aztán sikerült -3-ra felzárkózni, de a magyar csapat, hiába küzdött nem tudta a találkozót megfordítani, a spanyol gárda ellen, végül 5 góllal győztek és két mérkőzés után négy pontjuk van.

A magyar válogatott, amely szombaton 39-15-re legyőzte Kazahsztánt, kedden Montenegróval, szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszik. A középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

Fotó: keziszövetség.hu

A végeredmény Spanyolország-Magyarország 29-25 (18-13)