Vízilabda

Szegedi győzelem a Euroligában

Jól kezdte selejtezőbeli szereplését a Szeged az Euroligában. A francia Montpellier ellen Török Béla ötméteresével szereztek vezetést a szegediek. Ezt még ki tudták egyenlíteni a vendégek, ám utána beindult a Szeged-henger. Kásás Zoltán tanítványai a nagyszünetre 6-1-es vezetésre tettek szert.

A harmadik negyed viszonylag szorosra sikeredett, „csak” 4-3-r nyerték ezt a nyolcpercet a szegediek. Viszont élményszámba ment a Szeged tizedik gólja, szép labdajáratást követően Joseph Keyes pöckölt a franciák kapujába. Meg kell még említeni Molnár Tamás svédcsavarját is az utolsó játékrészből.

Az Euroliga C jelű selejtezőcsoportjának másik találkozóján a Rijeka kiütötte a Nagyváradot (15-7).

Szeged Beton-Montpellier (francia) 14-6 (3-1, 3-0, 4-3, 4-1)

Szeged Beton: Baksa – Kiss 1, Török 2, Somogyi 1, Vindisch 2, Komlósi, dr. Molnár 2. Csere: Németh (kapus), Varga P. 3, Younger 2, Kayes 1, Busila, Juhász.

Montpellier: Jászberényi – Vergade, Peisson 1, Agvilar 2, Chipotel, Popovics 3, Bouist. Csere: Vasseur, Laux, Pastry, Sarnet, Hansen, Pirat

A csoport másik meccsén: Rijeka (horvát)-Nagyvárad (romániai) 15-7.

A csoport állása: 1. Rijeka (horvát)  3 pont (15-7), 2. Szeged 3 pont (14-6), 3. Montpellier 0 pont (6-14), 4. Oradea (román) 0 pont (7-15).