Magyar foci

Szalai-tripla, öt magyar gól és egy gólpassz a hétvégén – Légióskörkép

""

AUSZTRIA

Az Osztrák Bundesliga 13. fordulójában Sáfár Szabolcs 90 percet kapott, Szabics Imréék meccse félbeszakadt.

Osztrák Bundesliga, 13. forduló:
Mattersburg – Wacker Innsbruck 1-2 (Sáfár Szabolcs védte a vendégek kapuját)
Wolfsberger AC – Sturm Graz 1-1 – félbeszakadt

BELGIUM

A Belga Pro League 13. fordulójában Köteles László és Juhász Roland kispados volt, Bodor Boldizsár pedig csereként lépett pályára a Beerschotban.

Belga Pro League, 13. forduló:
KV Kortrijk – KRC Genk 1-1 (Köteles László nem kapott lehetőséget)
Charleroi – Anderlecht 2-0 (Juhász Roland kispados volt)
Germinal Beerschot – OH Leuven 1-3 (Bodor Boldizsár a 78. percben állt be a Beerschotba)

CIRPUS

A ciprusi bajnokság 7. fordulójában Leandro a második félidőre állt be csereként és egy gólt szerzett.

1. Division, 7. forduló:
Omonia – Enosis 2-0 (Leandro egy félidőt kapott és szerzett egy gólt)

Íme Leandro gólja a meccs összefoglalójában:

DÁNIA

A dán Superligában Vadócz Krisztián végig a pályán volt az OB Aarhus elleni 4-2-es veresége alkalmával.

1. Division, 6. forduló:
OB – Aarhus 2-4 (Vadócz Krisztián végig a pályán volt.)

ANGLIA

Az angol Premier League egyetlen magyarja, Gera Zoltán végigjátszotta a West Brom Newcastle elleni meccsét és adott egy gólpasszt.

Premier League, 9. forduló:
Newcastle – West Brom 2-1 (Gera Zoltánt a 88. percben cserélték le.)
Championship, 13. forduló:
Middlesbrough – Bolton 2-1 (Bogdán Ádám védte a Bolton kapuját)

FINNORSZÁG

Gruborovics Tamás csapata 6-3-ra kikapott a finn élvonal 33. fordulójában a HJK-tól. A Lahti Szentpéteri Viktorral győzött.

Veikkausliga, 31. forduló:
JJK – HJK 3-6 (Gruborovics Tamás végigjátszotta a mérkőzést.)
Lahti – KuPS 2-1 (Szentpétery Viktor védte a hazaiak kapuját)

GÖRÖGORSZÁG

A görög Superleague-ben a hétvégén Fülöp Márton védte az Aszterasz Tripolisz kapuját a Levadiakosz ellen.

Super League, 8. forduló:
Levadiakosz – Aszterasz Tripolisz 0-0 (Fülöp Márton védte a vendégek kapuját.)

""

NÉMETORSZÁG

Szalai Ádám mesterhármast szerzett a Mainz Hoffenheim elleni meccsén és a második helyen áll a Bundesliga góllövőlistáján. Stieber Zoltán gólpasszt adott a Greuther Fürth-ben, Hajnal Tamás kispados volt, Huszti Szabolcs végig játszott a Hannoverben.

Bundesliga, 9. forduló:
Greuther Gürth – Werder Bremen 1-1 (Stieber Zoltán gólpasszt adott, végigjátszotta a meccset)
Stuttgart – Eintracht Frankfurt 2-1 (Hajnal Tamás kispados volt.)
Mainz – Hoffenheim 3-0 (Szalai Ádám mesterhármast szerzett, végig a pályán volt.)
Hannover – Mönchengladbach 2-3 (Huszti Szabolcs végig a pályán volt.)

IZRAEL

Az izraeli Ligat HA’AL-ban kikapott az Ironi Kiryat Shmona csapata, amelyben Lencse László kezdő volt, Hrepka Ádám a keretben sem volt a Bnei Yehudában.

Liga HA’AL, 7. forduló:
Ashdod – Ironi Kiryat Shmona 2-0 (Lencse László kezdőként 69 percet játszott.)
Bnei Yehuda – Beitar Jerusalem 1-2 (Hrepka Ádám nem játszott)

OLASZORSZÁG

Tőzsér Dániel végigjátszotta a Serie A 9. fordulójában a Genoa Milan elleni mérkőzését.

Serie A, 9. forduló:
Milan – Genoa 1-0 (Tőzsér Dániel végig a pályán volt.)
Serie B, 11. forduló:
Padova – Bari 1-1 (Filkor Attila a 89. percben állt be a Bariba.)
Reggina – Ascoli 2-0 (Feczesin Róbert végig a pályán volt az Ascoliban.)

""

OROSZORSZÁG

Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt a győztes Dinamóban, Priskin Tamás kezdő volt az Alaniában, Koman Vladimir pedig megszerezte első gólját a Krasnodarban.

Premjer Liga, 13. forduló:
Alania Vladikavkaz – Zenit 2-3 (Priskin Tamást a 75. percben cserélték le.)
Dinamo Moszkva – Krilja Szovjetov 1-0 (Dzsudzsák Balázst a 92. percben lecserélték.)
Volga – FC Kuban 1-1 (Koman Vladimir a 63. percben csereként beállva gólt szerzett.)

Koman gólja a videóban 1:45-től:

HOLLANDIA

A holland bajnokság 9. fordulójában csak Babos Gábor lépett pályára a magyar légiósok közül.

Eredivisie, 10. forduló:
NEC – Roda JC 0-0 (Babos Gábor védte a NEC kapuját, Kádár Tamás és Németh Krisztián nem játszott a Rodában.)
ADO Den Haag – Willem II 2-0 (Horváth Gábor kispados volt)
Heracles – Heerenveen 6-3 (Otigba Kennethet nem nevezték a vendégek.)

NORVÉGIA

A norvég Eliteserien 27. fordulójában Kovács Péter két góllal jártult hozzá a Strömsgodset idegenbeli sikeréhez.

Eliteserien, 26. forduló:
Haugesund – Strömsgodset 2-3 (Kovács Péter duplázott a vendégeknél.)

ROMÁNIA

Vass Ádám sérülése távollétében kikapott a Cluj 3-0-ra verte a Turnu Severint.

Liga I, 13. forduló:
Turnu Severin – CFR Cluj 0-3 (Vass Ádám sérült.)

SPANYOLORSZÁG

A Primera División 9. fordulójában a Real Zaragoza nyerni tudott a Sevilla ellen, Pintér Ádám nem kapott szerepet a találkozón.

Primera División, 9. forduló:
Zaragoza – Sevilla 2-1 (Pintér Ádámot nem nevezték.)

SVÁJC

Vanczák Vilmos pontot érő gólt szerzett a Sionban a svájci liga 14. fordulójában.

Svájc, Axpo Super League, 14. forduló
Sion – Lausanne 1-1 (Vanczák Vilmos gólt fejelt, végig a pályán volt a hazaiaknál.)