Magyar foci

Szalai, Stieber, Dzsudzsák, Vadócz: róluk szólt a hétvége – Légióskörkép

""

AUSZTRIA

Az Osztrák Bundesliga 12. fordulójában Sáfár Szabolcs és Szabics Imre is 90 percet tölthetett a pályán csapatában.

Osztrák Bundesliga, 12. forduló:
Wacker Innsbruck (12.) – SV Ried (6.) 1-0 (Sáfár Szabolcs védte a hazaiak kapuját)
SK Sturm Graz (4.) – SV Mattersburg 0-0 (Szabics Imre végigjátszotta a mérkőzést)

BELGIUM

A Belga Pro League 11. fordulójában Köteles László nem játszott, míg Juhász Roland csereként 14 percet kapott.

Belga Pro League, 11. forduló:
KRC Genk (3.) – KFC Germinal Beerschot (10.) 3-0 (Köteles László nem kapott lehetőséget)
RSC Anderlecht (2.) – Waasland-Beveren (15.) 2-0 (Juhász Roland csereként lépett pályára a 76. percben)

CIRPUS

A ciprusi bajnokság 6. fordulójában kikapott az Omonia Nicosia, Leandro csere volt a találkozón.

1. Division, 6. forduló:
Anorthosis (1.) – Omonia Nicosia (6.) 2-0 (Leandro nem játszott a találkozón)

DÁNIA

A dán Superligában Vadócz Krisztián ismét gólt szerzett az Odense csapatában.

FC Midtjylland (9.) – OB Odense (5.) 1-1 (Az OB gólját Vadócz lőtte a 34. percben)

ANGLIA

Az angol Premier League egyetlen magyarja, Gera Zoltán csereként szállt be a bajnok Manchester City elleni mérkőzésbe.

Premier League, 8. forduló:
West Bromwich Albion (6.) – Manchester City (3.) 1-2 (Gera Zoltán a 72. percben állt be csereként)
Championship, 11. forduló:
Bolton Wanderers (16.) – Bristol City (21.) 3-2 (Bogdán Ádám védte a Bolton kapuját)

FINNORSZÁG

Gruborovics Tamás csapata 4-2-re nyert a finn Veikkausliga 31. fordulójában. Szeróvay Mihály csere volt. A Lahti kapuját Szentpétery védte a MYPA ellen.

Veikkausliga, 31. forduló:
JJK (9.) – Jaro (11.) 4-2 (Gruborovics végigjátszotta a találkozót)
FC Lahti (5.) – MYPA (6.) 3-1 (Szentpétery Viktor védte a hazaiak kapuját)

GÖRÖGORSZÁG

A görög Superleague-ben a hétvégén sem Megyeri Balázs védte az Olympiakosz Píreusz kapuját. Fülöp Márton viszont ott volt az Astera Tripolisz kapujában a Veria ellen.

Super League, 7. forduló:
Asteras Tripolisz (4.) – Veria (7.) 3-0 (Fülöp Márton védte a hazaiak kapuját)
Olympiakosz Pireusz (1.) – Xanthi FC (15.) 4-0 (Megyeri Balázs kispados volt)

""

NÉMETORSZÁG

A hétvégi Bundesliga forduló Stieber Zoltán számára sikerült a legjobban, a magyar középpályás gólt szerzett a Greuther Fürth csapatában, ahogyan Szalai Ádám is a Mainzban.

Bundesliga, 8. forduló:
TSG 1899 Hoffenheim (14.) – Greuther Fürth (17.) 3-3 (Stieber Zoltán gólt lőtt a 39. percben)
Hamburger SV (10.) – VfB Stuttgart (12.) 0-1 (Hajnal Tamás a 80. percben lépett pályára csereként)
Bayer Leverkusen (5.) – FSV Mainz 05 (8.) 2-2 (Szalai Ádám gólt szerzett az 58. percben)
Eintracht Frankfurt (2.) – Hannover 96 (6.) 3-1 (Huszti Szabolcs végig a pályán volt, sárga lapot kapott)

IZRAEL

Az izraeli Liga HA’AL-ban kikapott az Ironi Kiryat Shmona csapata, amelyben Lencse László nem kapott lehetőséget, ahogyan Hrepka Ádám sem a Bnei Yehudában sem.

Liga HA’AL, 7. forduló:
MS Ashdod (1.) – Ironi Kiryat Shmona (9.) 2-0 (Lencse László nem játszott)
Bnei Yehuda (6.) – Beitar Jeruzsálem (11.) 1-2 (Hrepka Ádám nem játszott)

OLASZORSZÁG

Az AS Roma 4-2-re győzött a Tőzsér Dánielt a kispadon jegelő Genoa otthonában a Serie A 8. fordulójának zárómérkőzésén. A Serie B-ben

Serie A, 8. forduló:
Genoa CFC (10.) – AS Roma (5.) 2-4 (Tőzsér Dániel nem csere volt)
Serie B, 10. forduló:
Ascoli Calcio (12.) – Juve Stabia (7.) 2-4 (Feczesin Róbert végigjátszotta a mérkőzést)

""

OROSZORSZÁG

Dzsudzsák Balázs gólpasszt adott a Mordovia Szaranszk elleni meccsen, míg Koman Vladimir és Priskin Tamás egymás ellen meccseltek a Krasznodar – Alanyia meccsen.

Premjer Liga, 12. forduló:
FK Krasznodar (9.) – Alanyia (14.) 2-0 (Koman Vladimir a 72. percben állt be csereként, Priskin Tamás végigjátszotta a mérkőzést)
Mordovia Szaranszk (15.) – Dinamo Moszkva (12.) 1-2 (Dzsudzsák Balázs gólpasszt adott)

HOLLANDIA

A holland bajnokság 9. fordulójában Kádár Tamás és Németh Krisztián is pályára lépett a Rodában.

Eredivisie, 9. forduló:
Roda JC (14.) – FC Twente (1.) 1-1 (Németh Krisztián 61. percet kapott, míg Kádár a 92. percben állt be)
AZ Alkmaar (13.) – NEC Nijmegen (7.) 0-2 (Babos Gábor védte a vendégek kapuját)
Ado Den Haag (8.) – FC Utrecht (6.) 1-2 (Horváth Gábor csere volt)
sc Heerenveen (11.) – Groningen (10.) 3-0 (Otigba Kenneth nem volt kerettag)

NORVÉGIA

A norvég Eliteserien 26. fordulójában Kovács Péter egy félidőt kapott a Strömgodsetben, míg Korcsmár Zsolt végigjátszotta a mérkőzést a Hönefoss ellen.

Eliteserien, 26. forduló:
Strömgodset (3.) – Molde (1.) 1-1 (Kovács Péter a 46. percben lépett pályára)
Brann Bergen (5.) – Hönefoss (9.) 3-2 (Korcsmár Zsolt végigjátszotta a mérkőzést)