Szabó Szebasztián aranyérmet nyert 100 méter pillangón a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

A finálét a legjobb idővel a tokiói olimpián 200 méter pillangón arany-, 100 méteren ezüstérmes Milák Kristóf várta, ugyanis az elődöntő legjobbja, a norvég Tomoe Zenimoto Hvas visszalépett.

Szabó ugyan a sprinterek közé tartozik, de 50 méter után még nem volt a legjobb három között, a táv második felében azonban hatalmasat hajrázott, és korábbi egyéni legjobbját (49.75) megjavítva, 49.68 másodperccel diadalmaskodott.

Milák nem tudott javítani az elődöntős idején (49.71), s végül negyedikként csapott célba.

A győriek 25 éves úszója ezzel a magyar csapat első érmét szerezte a tatár fővárosban zajló kontinensviadalon.