Magyar foci

Szabics gólja is kevés volt a Haladás ellen a Sturmnak

""

Szépszámú szurkolósereg előtt – Szombathelyről mintegy 20 drukker kísérte el a Halit – az első félidőben jó iramú, küzdelmes játék folyt a pályán, a vasiak előtt több lehetőség is adódott a gólszerzésre, Nagy Gábor, Kenesei és Radó is nagy helyzetet hibázott el.

Szünet után a 49. percben Andorka jobb oldali beadását Kulcsár 14 méterről a jobb alsó sarokba passzolta (0-1). Az 53. percben Bodul 20 méteres lövését a bal felső sarok elől Rózsa a kapufára ütötte, a kipattanót Szabics öt méterről a kapu jobb oldalába emelte (1-1). A 70. percben Andorka a jobb oldalon üresen kilépett, lövését azonban a kapus kiütötte. A 72. percben Andorka a bal szélen kilépő Kulcsár elé passzolt, aki 16 méterről a kiinduló kapus felett szép mozdulattal a hálóba emelt (1-2).

"Az edzőmékőzés elérte célját, jó ritmusú, jó mérkőzést játszottunk, annak ellenére, hogy délelőtt erős terhelést kaptak a játékosok. A második félidőben okosan futballoztunk, és szép gólokat lőttünk" – nyilatkozta a haladas.hu-nak a lefújást követően Artner Tamás, a Haladás trénere.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

SK Sturm Graz – Haladás Sopron Bank 12 (0-0)

Söchau, 800 néző, előkészületi-mérkőzés.

Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Korolovszky, Tóth P.  – Nagy G., Rajos – Nagy D., Radó, Halmosi – Kenesei. II. félidő: Gőcze – Búrány, Jagodics M., Seper, Devecseri – Horváth A., Iszlai  – Szakály – (Kalász), Kulcsár, Ugrai – Andorka. Edző: Artner Tamás.

Sturm Graz: Gratzei – Ehrenreich, Dudic, Madl, Klem – Weber, Säumel, Schloffer, Kröpfl – Bodul, Szabics. Az 54. perctől: Gratzei – Hütter, Feldhofer, Neuhold, Stangl – Kaufmann, Koch, Bukva, Schmerböck – Ciftci, Haas. Edző: Peter Hyballa.