Magyar foci

Szabics 17 másodperc alatt sokkolta Sáfár Szabolcsot – Légióskörkép

ANGLIA

A sérült Gera Zoltánt nélkülöző West Bromwich Albion a Stoke City otthonában játszott gól nélküli döntetlent, és maradt a tabella 8. helyén. Egy osztállyal lejjebb a Bolton 1-0-ra kikapott az Ipswich Town otthonában, és szintén a nyolcadik helyen áll. Bogdán ádám ezúttal kispados volt.

Premier League, 30. forduló:
Stoke City- West Bromwich Albion 0-0  (Gera Zoltán sérült)
Championship, 38. forduló:
Ipswich Town – Bolton Wanderers 1-0 (Bogdán Ádám a kispadról nézte végig a találkozót)

AUSZTRIA

A 26. fordulóval folytatódott az osztrák Bundesliga, melynek két magyarja egymás ellen csapott össze. Szabics Imre 17 másodperccel a beállása után betalált Sáfár kapujába, aminek az Innsbruck kapusa feltehetőleg nem örült lelkendezve, mivel a találat a győzelmet jelentette a Sturm számára.

Osztrák Bundesliga, 26. forduló:
Sturm Graz- Wacker Innsburck 3-2 (Szabics győztes gólt rúgott a vendégek kapuját őrző Sáfár Szabolcsnak)

GÖRÖGORSZÁG

A görög Super Leauge 26. fordulóját rendezték a hétvégén. Az Olympiakosz Megyeri Balázzsal a kapujában1-0-ra győzte le a Kerkyrát, az Aszterasz Tripoliszban Lencse László 72 percet játszott az Atromitos elleni, 2-0-ás sikerrel zárult találkozón. Fülöp Márton nem jutott játéklehetőséghez.

Super League, 26. forduló:
Atromitos – Aszterasz Tripolisz 0-2 (Lencse Lászlót a 72. percben lecserélték, Fülöp Mártont nem nevezték)
Kerkyra – Olympiakosz 0-1 (Megyeri Balázs végig védett a vendégeknél.)

HOLLANDIA

Az Eredivisie 27. fordulójában az NEC Babos Gáborral a kapujában kapott ki 3-0-ra a Heerenveentől, ráadásul hazai pályán. A vendégeknél sérülés miatt nem játszott Otigba Kenneth. A Roda a sérült Németh Krisztiánt nélkülözve kapott ki a Zwolle otthonában.

Eredivisie, 27. forduló:
Zwolle – Roda  3-2 (Németh krisztián sérült)
NEC – Heerenveen 0-3 (Babos Gábor védte a hazaiak kapuját)

IZRAEL

Hrepka Ádám nem volt tagja az izraeli bajnokság rájátszásának 1. fordulójában a Maccabi Haifától 1-0-ás vereséget szenvedett Bnei Yehudának.

Ligat ah’Al, rájátszás, 1. forduló:
Maccabi Haifa – Bnei Yehuda 1-0 (Hrepka Ádám nem volt kerettag)

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály, az Ekstraklasa 19. fordulójában Lovrencsics Gergő a félidőben állt be a 0-0-ás döntetlent játszó Lech Poznanba. Az egy ponttal a Poznan négy pontra lemaradt a listavezető Legia mögött.

Ekstraklasa, 19. forduló:
RLech Poznan – GKS Belchatów 0-0 (Lovrencsics Gergő a szünetben állt be a hazai csapatba)

NÉMETORSZÁG

A Bundesliga 26. fordulójában Bajner Bálint nem került be a Dortmund csapatába, Hajnal a kispadról nézte végig a Stuttgart győztes meccsét, Szalai Ádám 84 percet játszott a Hoffenheim ellen, míg Varga József és Huszt Szabolcs sem jutott szóhoz, előbbi a Fürth, utóbbi pedig a Hannover csapatában. A másodosztályban Király gábor nem kapott gólt volt csapata ellen.

Bundesliga, 26. forduló:
Borussia Dortmund – Freiburg 5-1 (Bajner Bálint nem került be a hazai keretbe.)
Eintracht Frankfurt – Stuttgart 1-2 (Hajnal Tamás kispados volt a vendégeknél)
Hoffenheim- Mainz 0-0 (Szalai Ádámot a 84. percben cserélte le a vendégek vezetőedzője)
Werder Bremen – Greuther Fürth 2-2 (Varga József nem került be a  vendégek keretébe)
Borussia Mönchengladbach – Hannover 1-0 ( Huszti Szabolcsot nem nevezték a vendégek)
Bundesliga 2, 26. forduló:
1860 München – Hertha 0-0 (Király Gábor végig védett a hazaiaknál)

OLASZORSZÁG

A Serie A-ban szereplő Tőzsér Dánielt a félidőben lecserélte a Genoa, akik 3-2-es vereséget szenvedtek a Fiorentina vendégeként.. A Serie B-ben Filkor kispadon ült a Pro Vercelli együttesében, Laczkó 60 percet kapott a Vicenzában, Feczesin pedig a 76 percben állt be az Ascoliba.

Serie A, 29. forduló:
Fiorentina – Genoa 3-2 (Tőzsér Dánielt egy félidőt kapott a vendégek mesterétől)
Serie B, 31. forduló:
Vicenza – Ternana 0-1 (Laczkó Zsoltot a 60. percben cserélték le a hazaiak)
Padova – Pro Vercelli 0-1 (Filkor Attila a vendégek kispadjáról nézte végig a mérkőzést)
Juve Stabia – Ascoli 1-1 (Feczesin Róbert a 76. percben állt be az Ascoli csapatába)

SPANYOLORSZÁG

Pintér Ádám a Zaragozában végig a pályán volt a meglehetősen sikertelen mérkőzésen a Sevilla otthonában.

Primera División, 28. forduló:
Sevilla – Real Zaragoza 4-0 (Pintér Ádám végig játszotta találkozót a vendégeknél)