EURO2024

Anglia tökéletes büntetőinek köszönhetően elődöntős!

Kép forrása: Getty Images

Anglia tizenegyesekkel kiejtette Svájcot és bejutott az elődöntőbe. Pickford kivédte Akanji büntetőjét, míg az angoloknál senki nem hibázott.

Svájc kezdte jobban a harmadik negyeddöntőt, majd az angolok szépen lassan megérkeztek a mérkőzésbe.

A 17. percben Harry Kane esett el a svájci tizenhatoson belül, Orsato sípja viszont néma maradt.

A folytatásban inkább már az angolok birtokolták a labdát, Bukayo Saka megindulásaiból rendre lehetőségek alakultak ki. A svájci védők azonban mindig jó helyen álltak.

Az első félidőben nem született gól, 0-0-val mentek pihenni a felek.

Az 51. percben Embolo került helyzetbe, gyengécske lövését Pickford könnyedén védte.

Hat perccel később megint a Monaco támadója előtt adódott lehetőség, Konsával birkózott nagyot, majd előbbi testéről pattant az angol kapu irányába a jócskán lelassult labda.

A 67. percben újabb sansszá torkollott a meddő svájci fölény, Aebischer lőtt kapásból fölé. Még ugyanebben a minutumban Harry Kane sárga lapját is feljegyezhettük.

Nyolc perccel később N’Doye ígéretes helyzetből centerezett. A Stones lábán lelassuló labdára Embolo reagált a leggyorsabban Walker szorításában, és közvetlen közelről megszerezte a vezetést Svájcnak! (0-1)

Sokáig nem örülhetett a helvét együttes. Saka cselezett befelé a 81. percben, lapos lövése pedig utat talált a hosszúba! (1-1)

Két percre rá megint Saka kavargatott a jobb oldalon, beadását Kane lőtte rá, a svájci védők viszont ezúttal blokkoltak.

A rendes játékidő vége felé közeledett a mérkőzés, mikor a 88. percben Eze lőtt mellé.

Svájcnak is maradt puskapora. Egy oldalszabadrúgás utáni kontra végén N’Doye lövése a legfelső sorok valamelyikében pattant le.

Az utolsó percben Embolo elfejelte a Bologna támadója elől a meccslabdát, így jöhetett a hosszabbítás. A harmadik negyeddöntő is döntetlennel ért véget.

Hosszabbítás:

A 95. percben Declan Rice lőtt jó 25 méterről, Yann Sommer azonban bravúrral ütötte szögletre a próbálkozást.

Bellingham a 102. minutumban kis híján megvillant. A Real Madrid középpályása ballal tekert Sommer ölébe.

105 perc után maradt az 1-1-es állás, gyors térfélcserét követően jöhetett a folytatás.

A 113. percig kellett várni a második tizenöt perc első lehetőségére, viszont Widmer és Schär is rossz döntést hozott.

Négy perccel később Shaqiri csavarta kapura a szögletet, Pickfordtól talán be is ment volna a próbálkozás, a kapufa viszont megmentette az angolt.

A 119. percben Amdouni lövését védte az Everton hálóőre. A kipattanót hamar beemelték a 16-oson belülre a svájciak, Widmer azonban csúnyán fölé bombázott.

Nem született gól a hosszabbításban, így a tizenegyesek döntöttek.

Angol részről nem meglepetésre Cole Palmer kezdett, a Chelsea játékosa tőle szokott módon, higgadtan lőtt a kapuba! (1-0)

A svájci csapatból Manuel Akanji állt oda elsőnek, borzasztó büntetőjét könnyedén védte Pickford! (1-0)

Jude Bellingham volt a következő angol rúgó, higgadtan passzolt az alsóba! (2-0)

Svájcnál újabb hátvéd érkezett, Fabian Schär lazán gurított a sarokba! (2-1)

A Háromoroszlánosok harmadik rúgója a gólszerző Bukayo Saka volt, az Arsenal játékosa értékesítette büntetőjét. Yann Sommer itt is sansztalan volt. (3-1)

Xerdan Shaqiri lövését érezte ugyan Pickford, a Chicago játékosa viszont jól helyezte a tizenegyesét! (3-2)

Újabb büntető-specialista jött az angoloknál, Ivan Toney is higgadtan passzolt Sommer kapujába! (4-2)

Zeki Amdouni elugrasztotta Pickfordot, és simán begurította középre a tizenegyesét. (4-3)

Trent Alexander-Arnoldra maradt Anglia sorsdöntő tizenegyese, a Liverpool játékosa elődöntőbe lőtte az angolokat! (5-3)