Forma-1 / Motorsport

Suzuki Kupa: Vogel Adrienn nagyot csatázott

""

"Ez a hétvége nem mindennapi volt – kezdi beszámolóját Adri. – A rendezők két versenyhétvégét próbáltak összerakni egybe, így két időmérő volt és három verseny, illetve egyetlen garnitúra gumival kellett végig csinálni az egész hétvégét."

"A versenyhétvége pénteki nappal kezdődött. Pénteken 6×30 percet edzhettünk, ami nekem nagyon jól jött, mert a suzukival még nem mentem a Hungaroringen. Egész nap nyomtam a gázt és feszegettem a határokat. A szünetekben a telemetriát elemeztük, és átbeszéltük, hogy hol vannak még hiányosságok. A szombati napunk elég korán egy időmérővel kezdődött, ahol a 20 főből a 12. rajtkockát szereztem meg. A rajtom elég jól sikerült, lehagytam 2 versenytársam is, majd a célegyenes végén volt egy kis rajtbaleset, amit sikerült kikerülnöm így a 7. helyre jöttem fel, amit tartottam egy ideig. Aztán az egyik kanyarban megcsúsztam kicsit és átvágtattam a füvön, ezalatt ketten is elmentek mellettem, így a futamot a 9. helyen fejeztem be. A nap második felében volt meg egy időmerő, a vasárnapi első futamra, ahol a 11. lettem."

""

A vasárnapi nap sikeres volt: "A vasárnapi első verseny számomra fantasztikus volt. Elrajtoltunk, megint feljöttem az első kanyarban a 8. helyre, és innentől kezdve óriási küzdelem vette kezdetét, amit a csapatfőnökömmel és egyben edzőmmel, Burkus Egonnal vívtam meg. Oda vissza előztük egymást, néha össze is ütköztünk, és olykor még egy harmadik fél, Deák Vincent is beleszólt a küzdelembe. Megjártam a 10. helyet is, de sikerült 8.-ként beérnem a célba. A leintés után kiadtak egy új végeredményt, ami alapján a 20 versenyzőből 17-et megbüntettek pályaelhagyás miatt. Én is kaptam, de nem voltam olyan csintalan mint a nagyok, így a versenyt ez alapján az 5. helyen zártam. Ez a következő versenyen a 4. rajthelyet biztosította számomra a fordított rajtsorrend miatt."

""

"A rajtot megint nagyon jól elkaptam és a célegyenes végére feljöttem a 2. helyre. Az 5. kanyarig nem is volt gond, mikor már annyira felzárkóztam az első helyen autózó Atira, hogy a kicsit korai fékje megzavart és elkerülvén az ütközést hamarabb kezdtem el a befordulást, és szinte egymás mellett kezdtük el kanyarodni 130-al a Mansell kanyarban. Alólam mintha kirántották volna a talajt, keresztbe álltam majd a féket nyomva, (bízván abban, hogy elkerülöm a szalagkorlátot) végül is az út közepén álltam meg. Mivel a mezőny mögöttem volt és hasonló tempóval közeledett nem reméltem túl sok jót. Bárkovics Zoli már nem tudott elkerülni és eltalálta ezzel a tempóval a már álló autóm bal első kerekét. Sajnos mindketten feladni kényszerültünk a versenyt. 🙁 Zoli szerencsére jól van én meg kisebb zúzódásokkal megúsztam ezt a nagy ütközést. Összességében jó kis hétvége volt – leszámítva a balesetet -, sokat csatáztam, és élveztem nagyon a versenyeket. Köszönöm támogatóimnak, hogy mellettem állnak, és lehetővé teszik számomra a versenyzést."