„Supermannek” lőttek, Edwards, vagy Stewart lesz az új király

Verhetetlennek tűnik a NASCAR Sprint kupa széria Chase részében Tony Stewart (Chevrolet, Stewart Haas Racing). A Chase eddigi nyolc állomásából négyet a negyven esztendős versenyző nyert meg. A kétszeres Sprint kupa bajnok Stewart a múlt hétvégén Forth Worth-ban nyerte meg az AAA Texas 500 elnevezésű futamot. Érdekesség, hogy 2006-ban is ő nyerte meg ezt a versenyt. Az egyik legismertebb NASCAR pilóta, Sprint kupa pályafutása 43. győzelmét aratta.

Az összetettben élen álló Carl Edwards is elégedett lehet a vasárnapi versenyzésével, ugyanis a Roush Fenway Racing (Ford) pilótája a hetedik pozícióból rajtolva a második helyet szerezte meg. A harminckét esztendős versenyző a 2011-es szezonban, már a 23. versenyén zárt a Top 10 belül, ami még ennél is káprázatosabb eredmény, hogy tizenhatszor a TOP 5-ben végzett. A képzeletbeli dobogó legalsó fokára a Red Bull Racing Team (Toyota) pilótája, Kasey Kahne állhatott fel. Érdekesség, hogy a harmincegy esztendős versenyző jövőre a Sprint kupa egyik legerősebb csapatát a Hendrick Motorsportsot (Chevrolet) erősíti majd, míg jelenlegi „kenyéradója” megszűnik.

Két futammal a vége előtt Carl Edwards vezet 2316 ponttal. A második helyen Tony Stewart áll. A mostani szezonban négy győzelmet számláló versenyző lemaradása 3 egység Edwards-cal szemben. A harmadik helyen Kevin Harvick található. Érdekesség, hogy a Richard Childress Racing (Chevrolet) versenyzője tavaly pont a bronzérmet szerezte meg a szezon végén. Az ötszörös Sprint kupa bajnok, nem mellesleg címvédő Jimmie Johnson nagy valószínűséggel lemondhat az újabb elsőségről, ugyanis lemaradása 55 egység.