Forma-1 / Motorsport

Superbike: öt év után újra nyerhet nemzetközi bajnoki címet magyar motoros

""

Gyutai Adrián a bajnoki címért hajt

Eddigi történetének legnagyobb sikerére készül a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team. A csapat élversenyzője, Győrfi Alen a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozatában szeptember 9-én, a németországi Nürburgringen folytathatja idei jó szereplését – 22 pontjával a 14. helyen áll összetettben –, míg a csapattársai az Alpok-Adria Bajnokság küzdelmeiben térnek vissza a pályára a nyári szünetet követően a szeptember 2-i, Slovakiaringen rendezendő futamon. A 125 GP-ben induló Gyutai Adrián ezen a versenyen 2007 után – Talmácsi Gábor világbajnoki, míg Győrfi Alen Európa-bajnoki címe –megszerezheti a magyar gyorsasági motorsport újabb összetett bajnoki címét, míg Nagy Győző (Superstock 600) és Kis Viktória (Superbike) pontszerzőként szeretne zárni.

A nyári szünetet követően folytatni szeretné idei ragyogó szereplését a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team a 2012-es esztendőben. A csapat élversenyzője, Győrfi Alen szeptember 9-én, Nürburgringen szeretné gyarapítani pontjainak a számát a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozatában, míg a csapat másik három versenyzője az Alpok-Adria Bajnokságban írná tovább a magyar gyorsasági motorsport aranyoldalait.

A csapat a pihenőt követően augusztus 11-én, a kecskeméti Birizdo Kart Gokart Stadionban tett eleget a 2007-es világbajnok meghívásának, és a Talmácsi Napon vett részt. Győrfi Alen és Kis Viktória gokartversenyen is indult, és négykeréken is a leggyorsabbnak bizonyultak.

""

Bizonyos családi gondok miatt több versenyen nem tudtam indulni, de szerencsére rendeződni látszik a helyzet, így szeptember 2-án én is rajthoz állhatok végre. Nagyon hiányzott már egy kis száguldás, így csak köszönettel tartozom Talmának, hogy meghívott erre a fantasztikus rendezvényre” – fogalmazott Kis Viktória, aki a Slovakiaringen első idei pontszerzésére készül.

Amíg Győrfi Alen és Kis Viki edzőteremben folytatta a felkészülését, addig Gyutai Adrián és Nagy Győző egy teszten vett részt a Pannoniaringen. Az Alpok-Adria Bajnokság 125GP kategóriában az összetett pontversenyt fölényesen vezető Gyutai Adrián új vázgeometriát használt végig, és ez meghozta számára a várt eredményt.

Teljesen más vázgeometriát használtam, mint eddig bármikor ezen a pályán, és bejött a változtatás: 2:05.3 volt a legjobb köridőm, azaz majdnem 2 másodperccel gyorsabb voltam, mint az itt rendezett, és általam megnyert Alpok-Adria versenyen. Próbálgattuk az első futómű beállításait, valamint az új fékeket, de a gumijaim már annyira elkoptak, hogy abbahagytuk a munkát” – elevenítette fel az edzést a 21 éves motoros.

""

Gyutai Adrián szeptember 2-án tér vissza a pályára, amikor a Slovakiaringen számára az lesz a tét, hogy 2007 után – Talmácsi Gábor világbajnoki és Győrfi Alen Európa-bajnoki címét követően – újra nemzetközi összetett bajnoki címet szerezzen Magyarországnak. Hogy megérdemelné, az biztos, hiszen az idei öt versenyen négyszer győzött – megszerezve a pole pozíciót és a legjobb köridőt is –, és egyszer a második lett.

Adrián a tétnek megfelelően készül, nagyon keményen dolgozik azért, hogy ő legyen az a magyar motoros, aki öt év után ismét egy színvonalas és neves sorozatnak megszerzi az összetett bajnoki címét. Egy biztos, jó formában várja a futamot, és én a lehető legtöbb segítséget megadom neki, hogy valóra váljon az álma” – jelentette ki Győrfi Alen, aki Adrián előtt utolsónak, még 2006-ban nyerte meg ugyanebben a kategóriában az Alpok-Adriát.

Nagy Győző sem tétlenkedett a teszt alatt, szintén sikerült idei legjobbját elérni, ráadásul a Superstock 600-ban rendezett versenyen a 2. helyet szerezte meg.

Nagyon várom már a szlovák versenyt, hisz legutóbb, a csehországi Mostban sikerült pontokat szereznem, és úgy vélem, szeptember 2-án a legjobb tíz sem elérhetetlen a számomra” – árulta el Nagy Győző.

""

Utóbbi Yamahája egyébként valóban sok kört megtett a teszt során, ugyanis a 2013-ban kategóriaváltásra készülő Gyutai Adrián is kipróbálta a 600-as gépet öt kör erejéig.

Adrián kipróbálta Győző motorját, hiszen jövőre már a Superstock 600-ban tervezzük az indulását. Ahhoz képest, hogy először ült a Yamahán, nagyon szépen muzsikált, hamar megtalálta a motorral az összhangot. Mikor lejött a pályáról, fülig ért a szája, és ez elég sok mindent elárult. Noha még rengeteg edzésre lesz szüksége, az már most látható volt, ebben a kategóriában is bőven lesz keresnivalója” – értékelte Adrián teljesítményét Győrfi Alen.