Kézilabda

Súlyos vereség Portugáliától, véget ért a kézilabdázóinknak az Eb

A férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőinek zárófordulóján a magyar válogatott Portugália ellen lépett pályára.

A találkozót a magyar csapat kezdte jobban, öt perc után Győri góljával 2-1-re vezettünk.

A 11. percben Portugália hétmétereshez jutott amit Moreira értékesített 4-4-re alakítva ezzel az állást.

A 15. percben már kettővel a luzitánok vezettek Areia góljával 6-4 lett az állás oda.

A 17. percben Pereira kapitány kikérte első idejét 7-6-os portugál vezetésnél.

A 25. minutumban Szita szabálytalansága miatt Cavalcantit küldték ki két percre.

Az utolsó öt percben hárommal is elmentek a portugálok, de Balogh negyedik góljával kettőre jövünk fel.

A félidő végefelé előbb Areia, lőtt gólt, de az utolsó szó Ligetvárié volt, így kettővel vezettek a szünetben a portugálok.

A második félidőt a portugálok kezdték jobban André Gomes góljával már négy gól volt az előnyük. (19-15)

A tizedik percben a második félidőben Ligetvári góljával, feljöttek kettőre a mieink (20-18)

A 45. percben hárommal vezettek a portugálok, amikor Mikler helyére behoztuk Székelyt. (23-20)

Borges góljával 25-20-ra vezetett ellenfelünk, amikor Chema Rodriguez időt kért. (25-20)

Tíz perccel a vége előtt Balogh Zsolt lőtt nagyon szerencsés gólt (27-22)

Öt perccel a mérkőzés vége előtt hét góllal vezetett már Portugália együttese. (31-24)

Az utolsó percre Magaes lőtt gólt kialakítva ezzel a végeredményt. (34-26)

A végeredmény Portugália-Magyarország 34-26 (16-14)