Súlyos sérülést szenvedett a Real Madrid középpályása – FRISSÍTVE

A Nemzetközi Bajnokok Kupájának keretein belül játszott egymással felkészülési mérkőzést a Real Madrid és az Arsenal magyar idő szerint szerda hajnalban, egy órakor. A két kiállítást hozó mérkőzésen a madridiak már a 9. percben emberhátrányba kerültek, a félidőben pedig 2-0-ra vezetett az Arsenal együttese. A második félidőben – már egyenlő létszámban –  a Real kiegyenlített, végül tizenegyesekkel a mérkőzést is sikerült behúzniuk.

A királyi gárda számára fájó hír, hogy az 59. percben gólt is szerző Marco Asensio egy későbbi szituációnál megsérült és le is kellett cserélni. A spanyol MARCA információi alapján a válogatott középpályás sérülése nagyon súlyos: az első tesztek keresztszalag-szakadást mutattak ki, mely következtében a játékos akár a teljes idényt kihagyhatja.

Asensio sérülése a Real másik középpályására, Dani Ceballosra is hatással lehet, akinek megnyílik a lehetőség a középpályán, így könnyen lehet, hogy mégsem távozik az Arsenalhoz.

Frissítés: A Real Madrid hivatalos oldalán közölte, hogy Asensio hátsó keresztszalag szakadást, valamint porcsérülést szenvedett a bal térdében. A játékost a következő napokban meg is műtik, ezután minimum 6-7 hónap kihagyás vár a 23 éves középpályásra.

Bélyegkép: YouTube