Már az első kanyarban élre állt Casey Stoner, Jorge Lorenzo próbált ragadni az ausztrálra, egy kanyarig sikerült is elé kerülnie, de Stoner hamar átvette a vezetést és végül meg is nyerte a futamot. A  mezőnyben több csoport is kialakult.

Az egyik legizgalmasabb összecsapást a Lorenzo – Pedrosa páros versenyzése volt. A két spanyol pilóta körről-körre előzgette egymást, de a végén Lorenzo örülhetett, két körrel a vége előtt ugyanis megelőzte honfitársát Lorenzo és a második helyen ért célba.

A negyedik helyért olasz harc volt, Dovizioso végül megelőzte Simoncellit. A hatodik helyért Ben Spies vívott ádász csatát Valentino Rossival, amit végül az amerikai motoros nyert meg. A verseny nagy vesztese Randy De Puniet, aki az első körben bukott nagyot, saját lábán távozott, de később ápolni kellett a boxban. A 19. körben az utolsó helyen motorozó Toni Elias esett nagyot, még a bőrruhája is kiszakadt.