Stadionhatású díszlettel jelentkezik az új sportcsatorna
A kollégák már az utolsó simításokon is túl vannak, ezek már az utolsó próbák órái, minden percet kihasználnak. Budapesten van már a stúdióbelsőt kialakító brit cég vezető munkatársa, aki innen figyeli majd az indulást. Will Smith-t a 180 perc kérdezte.
Will Smith azt mondja, izgul, ideges és kicsit szomorú is, hiszen nem jön újra Budapestre, mert a sportcsatorna szombati elindulása egyben egy hosszú együttműködés lezárása. Szurkolva várja a „végterméket”, de biztos abban, hogy a közönség jól fogadja majd a díszletet, amely szerinte nagyszerűen néz ki.
Amikor a stúdióbelső megrajzolásának nekifogtak, először is áttekintették hányan dolgoznak majd a díszletben, hány ember lesz látható a képernyőn, kivel kell összeköttetésben lennie az adás alatt, és ehhez kapcsolták az építészeti dizájnhatásokat. A cél egy, a látványsportokra utaló stadionforma megformálása volt, és ezt a hangulatot erősítik a bármilyen méretben, felületen összefüggő ábrákat megjeleníteni képes ledfalat tartó, a díszleten körbefutó pillérek és a mozgalmas ledsorok is.
fotó: MTI
A szakemberek természetesen komoly energiát fordítottak a műsorvezető mögött megjelenő díszletre is, amelynek nagyon hangsúlyos eleme a külön gyártott, a képernyőn is megjelenő, vetített háttér. Ennek szórakoztatónak, érdekesnek, sportos ízűnek kell lennie, de nem vonhatja el részleteivel a figyelmet arról, amit a műsorvezető mond – magyarázza Will Smith. Azt mondja, szerettek volna kialakítani egy dizájncsaládot, kapcsolódva az M1 hírstúdiójához, ezért megtartották a kör alakú belsőt az előtérben a világító pulttal, amely mögött a műsorvezető ül.
Ezt kellett aztán a sporthoz kapcsolni, kicsit izgalmasabbá, szögletesebbé, mozgalmasabbá téve, ezért kivették az M1-ből ismert hengert, csak a világító színes pult maradt, egy, a mozgó grafikák megjelenítésére alkalmas képernyővel, és az asztalra került egy érintőképernyő is, amellyel a műsorvezető többfajta ábrát jeleníthet meg közvetlenül. A legnagyobb különbség azonban az M1-hez képest – magyarázza a szakember -, hogy míg ott néha „kemény témákról” (földrengés, terrorcselekmény) is tudósítani kell, ezért letisztult, szikár díszlet kell, itt több lehetőség van a játékra, a szórakoztatásra, így több az izgalmas kiegészítő elem is.