Forma-1 / Motorsport

Spanyolországban dől el a JWRC bajnoki cím sorsa

Két évvel ezelőtt került hasonló helyzetbe a német versenyző, akkor Sebastien Ogier győzelmével zárult a 2008-as szezon, aki immár kétszeres WRC futamgyőztes.

Burkart hét ponttal vezet a rivális Hans Weijs Jr. előtt, akivel Spanyolországban kell majd összemérnie az erejét. A Suzuki versenyzője már veteránnak számít a JWRC mezőnyében, mivel 2006 óta ebben a kategóriában versenyez. Miután 2008-ban másodikként fejezte be az évet, a következő szezonban is felállhatott a dobogóra, de egy hellyel lejjebb.

”Nehéz rallyval számolunk Spanyolországban,” mondta Burkart. ”Igazából senki sem tudja, hogy mit várjon az első naptól, hiszen aszfalt-murva keveréken fogunk menni, utána pedig minden visszatér a megszokott kerékvágásba. Sajnos a Francia Rally nem úgy alakult, ahogy terveztük. Egyenes utat akartam a győzelemhez, de a szombaton összeszedett defektek és az, hogy utána lecsúsztunk az útról, minden lehetőséget elvett tőlünk. Emiatt most Katalóniában nagyon izgalmas verseny elébe nézünk!”

Weijs Jr. csapattársa, Kevin Abbring volt még az a versenyző, aki keresztbetehetett volna Burkartnak, de a fiatal holland is pórul járt Franciaországban, így számára elszálltak a győzelmi esélyek. Ennek eredményeképpen Weijs Jr. az egyetlen, aki elhappolhatja a címet Burkart elől. A holland pilóta az utolsó három JWRC futamon egy győzelmet és két második helyet szerzett a Citroen C2 Max-szal.

”Nagyon szoros küzdelem lesz,” mondta Weijs Jr. ”Még közelebb lennénk a győzelemhez, ha az utolsó versenyen nem kaptunk volna defektet és nem vesztettük volna el az első helyet.”

Burkarton és Weijs Jr.-on kívül még a bolgár Todor Slavov (Renault), a san marinoi Alessandro Broccoli (Renault) és a brit Harry Hunt (Ford) lesznek jelen a JWRC utolsó futamán Spanyolországban.