Egyéb

Spanyolország nyerte az előrehozott döntőt!

Kép forrása: Carl Recine/Getty Images)

A spanyol válogatott drámai körülmények között jutott be az elődöntőbe. Mikel Merino volt a hős. Németország búcsúzott.

A végén jött a dráma. Spanyolország hosszabbítás után 2-1-re legyőzte Németországot, és elődöntőbe jutott!

Korán nagy helyzetben találta magát a spanyol válogatott, Morata tálalt Pedri elé, a középpályás lövését Neuer védte.

Nem tartott sokáig a Barca-középpályás mérkőzése, Toni Kroos csúnyán beleszállt a spanyol térfél közepén, 4 perccel később le is kellett cserélni a fiatalt.

Az első negyedóra végén Rüdiger kapott sárgát, a megítélt szabadrúgást Yamal lőtte mellé.

A 21. percben Németország is eltalálta a kaput. Havertz fejesét Unai Simón hárította szépen.

A 28. percben előbb Raum, majd egy percre rá Le Normand is besárgult.

Megint Havertz került helyzetbe, a 35. percben ezúttal lábbal veszélyeztetett, Simón ezt is hárította.

A 39. minutumban Olmo lőtt nagy szólót követően, Neuer itt még védeni tudott.

Az első játékrész hosszabbításában Yamal is tesztelte a Bayern hálóőrét, sikertelenül.

A második félidőben is inkább a spanyolok kezdtek jobban, Álvaro Morata játszotta tisztára magát, 6 méterről azonban fölé durrantott.

Az 51. percben viszont már Neuer sem tudott hárítani, Lamine Yamal harmadik gólpasszát osztotta ki az Európa-bajnokságon, bepasszát Olmo gurította szépen az alsóba. (1-0)

Németország kezdte átvenni az előnyben lévő Spanyolországtól az irányítást, a 69. percben Andrich lövésénél kellett nagyot védenie Simónnak, majd két perccel később Havertz lövésébe léptek bele.

A 77. percben megint a Nationalelf veszélyeztetett, Füllkrug lőtt kapufát.

Öt percre rá Havertz előtt adódott óriási lehetőség, Unai Simón félúton volt egy felpasszra, az Arsenal játékosa kevéssel emelt a kapu fölé.

Spanyolország is megmutatta, hogy nem adja fel a támadásokat, Fabian Ruiz viszont csúnyán célt tévesztett.

A 89. percben Kimmich fejelte le a labdát Wirtz elé, a Leverkusen fiatalja pedig szépen lőtt a hosszúba! (1-1)

A rendes játékidő utolsó labdaérintésével Németország kis híján megfordította a találkozót, Müller azonban kevéssel a kapu mellé lőtt.

Jöhetett a hosszabbítás!

Az jól látszott, hogy mindkét válogatott a biztonságra épített, egy két ígéretes helyzetet leszámítva mezőnyjáték folyt az első 10 percben.

A 104. percben Oyarzabal lőtt távolról kevéssel mellé!

Németország is „megszólalt” az utolsó percben, Wirtz érkezett a második hullámban, Oyarzabalhoz hasonlóan kevéssel mellé lőtt.

A hosszabbítás második félideje érdekes jelenettel kezdődött, Musiala lövése Cucurella kezéről levágódott, Anthony Taylor sípja azonban néma maradt.

A 117. percig megint csendesebbek voltak a csapatok, Kimmich beadása megpattant Nachon, Unai Simón viszont kitolta a kapuba tartó labdát.

A 119. percben jött a dráma! Dani Olmo beadását a csereként beálló Mikel Merino fejelte Neuer kapujába! (2-1)

A hosszabbítás ráadásában Németország mindent egy lapra feltéve támadott, Musiala elől tisztáztak, majd sikerült blokkolni Kimmich lövését.

Ferran Torres a kontrából mindent eldönthetett volna, azonban mellé emelt.

A 123. percben az utolsó puskaporát is ellőtte a házigazda, Füllkrug fejelt centikkel mellé!

Az utolsó pillanatokban Carvajal már sárgával birtokában rántotta le Musialat, Anthony Taylor kiálította a Real Madrid hátvédjét és szabadrúgást ítélt Németországnak veszélyes pozícióból.

A pontrúgást Simón lenyelte. ELŐDÖNTŐS SPANYOLORSZÁG!