Spanyolország esélyeshez méltón kezdte az Európa-bajnokságot

Az első félóra szinte eseménytelenül telt el, a 29. percben Fabián Ruiz kiváló labdával ugratta ki Álvaro Moratát, az Atletico Madrid támadója pedig nem hibázott. (1-0)

Morata hetedik gólját szerezte az Európa-bajnokságokon, amivel már Alan Shearer és Antoine Griezmann mellett holtversenyben harmadik a kontinenstorna örökranglistáján.

Hamar jött az újabb spanyol gól, ezúttal Pedri passzolt a nem sokkal előbb gólpasszos Ruiz elé, aki Moratához hasonlóan ballal szép gólt rúgott. (2-0)

Rögtön a középkezdés után szépíthetett volna a horvát válogatott, Brozovic lövését azonban bravúrral védte Simón.

Az első játékrész folytatásában kétszer is közel álltak Modricék a gólszerzéshez, azonban egyik helyzetükből sem született gól, a spanyolok pedig büntettek.

A ráadás végén Lamine Yamal okosan tekerte a labdát a kapu elé, amit a BL-döntőben győztes gólt szerző Dani Carvajal továbbított a tehetetlen Livakovic kapujába. (3-0)

Lamine Yamal gólpasszával újra beírta magát a rekordkönyvekbe, már a pályára lépésével eldőlt, hogy 16 évesen és 338 naposan ő lesz a legfiatalabb futballista az Eb-ken, gólpasszával pedig az Eb-k történetének legfiatalabb asszisztosa lett a spanyol titán.

A második játékrészben mindkét csapat kapusai kitettek magukért, az utolsó tíz percre fordulva viszont Unai Simón hibázott, ami után büntetőt rúghatott Horvátország.

A labda mögé a csereként pályára lépő Bruno Petkovic állt, a spanyolok hálóőre javított, kivédte a próbálkozását. A kipattanó után hiába talált be a támadó, hiszen a horvátok bemozdultak, emiatt pedig szabadrúgás jöhetett kifelé.

A meccs hajrájában újabb gól nem született, a spanyolok abszolút megérdemelten győzték le Horvátországot, és a mutatott játék alapján komolyabb álmaik is lehetnek Németországban.

(Borítókép: Alex Livesey/Getty Images)