Az Európa Liga első fordulójában rögtön vereséggel kezdett a címvédő Atlético Madrid, miután Görögországban az Arisz Szaloniki, Javito második félidőben szerzett góljával meglepetésre 1-0-ra legyőzte sokkal nevesebb riválisát és ezzel otthon tartotta a három pontot. A vendégeknél nem volt a pályán kisebb sérülése miatt sem Kun Aguero, sem pedig Újfalusi, de a hétvégi Barcelona elleni bajnoki jegyében csak a kispadon kezdett Reyes, Perea és Paulo Assuncao is. Ebből már az összecsapás előtt látszott a matracosok mérkőzéshez való hozzáállása, amely a pályán is végig éreztette hatását. A lelkes görögök két spanyol légiósuk, Javito és Sergio Koke vezérletével már a 3. percben veszélyeztettek, és folyamatosan nyomás alatt tartották ellenfelüket, amely az első félidőben még tartotta magát, a fordulást követően azonban fejet hajtott a hit és a nagyobb akarat előtt. Az 59. percben Javito bombázott a bal sarokba, a hazaiak azonban továbbra se álltak le. Tíz perccel később csak a szerencsén múlott, hogy nem növelték előnyüket, a fiatal De Gea hibája után Koke találta el a kapufát, a kipattanóból pedig Ruiz lőtt – a labda Valera testéről pattant csak mellé. Quique Sanchez Flores próbálta cserékkel felrázni csapatát, amely némileg sikerült is, hiszen a végjátékban nekik is adódott lehetőségük, egyenlíteniük azonban nem sikerült, így maradt az 1-0, amivel az Arisz tovább folytatta hihetetlen sorozatát: a görög együttes 1970-ben megkezdett európai kupaszereplései során eddig 22-szer lépett pályára hazai pályán, és egyszer sem szenvedett vereséget.

Leverkusenben, a csoport másik találkozóján a sérült Ballack nélkül felálló hazaiak könnyedén intézték el a norvég Rosenborgot, amely egy négyessel távozott a BayArenából. A találkozó hőse az a Patrick Helmes volt, aki már a hétvégén a Hannover ellen is fontos gólt szerzett. Ezúttal háromszor is betalált, először közvetlenül a kezdő sípszót követően, majd pedig a második félidőben röpke három percen belül ismét kétszer, közte azonban Stefan Reinhartz is gólt szerzett, így klasszikus mesterhármasról nem beszélhetünk – de minden bizonnyal ez a legkevesebb, amit a németek bánhatnak a mérkőzést illetően. Fölényes győzelmükkel vezetik a csoportot, és magabiztosan várhatják az Atlético Madrid elleni rangadót.