Spanyol Kupa: Benzema volt a Real nyerőembere – Videó

""

Ahogy arra számítani lehetett, Mourinho alaposan felforgatta kezdőjét a kupára. A kapuban ezúttal Adán kapott bizalmat, előtte pedig Albiol, Varane, Carvalho és Nacho alkotta a védelmet. A középpálya közepén ezúttal Álexre és Essienre hárult a feladat, hogy megszűrjék az Alcoyano támadásait és emellett támogassák a Callejón, Kaká, Morata, Benzema támadó négyest.

A hazai együttes kezdte aktívabban a mérkőzést, az első öt-tíz percben szinte odaszorították saját kapuja elé a Real Madridot. Egymás után négy szögletet is rúghattak, azonban komoly lehetőség nem alakult ki belőlük. A 11. percben Varane – talán egy kissé szigorú ítélet után – megkapta Real Madridos pályafutása első sárga lapját. A 21. percben annak ellenére, hogy az Alcoyano uralta a mérkőzést, mégis a Királyi Gárda szerezte meg a vezetést. Az egészen idáig tökéletesen működő hazai gépezetbe hiba csúszott; egy felívelésbe csúsztatott bele a védő, majd Arkaitz próbált szintén fejjel menteni, ám szerencsétlenségére éppen a középen berobbanó Karim Benzema elé került a labda, aki hat méterről a hálóba bólintotta a labdát, 0-1.

""

A bekapott gól megtörte a hazaiak lendületét és Essienék fokozatosan kezdték átvenni a mérkőzést irányítását. A 31. percben Morata duplázta meg az előnyt, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot, így maradt az egygólos vezetés. Aztán a 35. percben már Teixeira Vitienes sem menthette meg az újabb góltól az Alcoyanót. Kaká kapott remek labdát Karim Benzemától a tizenhatostól néhány méterre, amivel elindult a kapu felé, majd kissé váratlanul lövésre szánta el magát és labdája a hosszú alsóba érkezett, 0-2. A maradék tíz percben a Real Madrid már nem erőltette a támadásokat, ellenfelüknek sem sikerült helyzetet kialakítani, a két tizenhatos között folyt a játék. A játékvezető egy perc hosszabbítás után pihenőre küldte a csapatokat.

A második félidőre Mourinho egy változtatást eszközölt, José Rodriquez váltotta Álexet  a középpályán, valamint a hazaiak mestere is elhasznált egyet a három cserelehetősége közül. A játék ugyanabban a mederben folytatódott, ahol abbahagyták a felek az első félidőben, mind a két csapat passzívan futballozott. A 65. percben már a nyolcadik szögletét végezhette el az Alcoyano, azonban továbbra sem sikerült veszélyt kialakítani belőle, nem úgy, mint a Real Madridnak az ellentámadásból. Karim Benzema tört a büntetőterületen belülre, ahol két védő kicselezése után José Rodriquez elé pöccintette a labdát, aki kapásból, gyönyörűen a hosszú sarokba tekerte a labdát, 0-3.

""

Két perccel később ismét a francia csatár került helyzetbe, azonban kiszorított helyzetből tudott már csak lőni, így próbálkozását védeni tudta Unai. A 76. percben kis híján megszületett a hazaiak szépítő gólja. Adán ütött ki egy jobbról érkező beadást, amit aztán César Remón öt méterről a kapu fölé rúgott. Egy perccel később viszont már tehetetlen volt a blancók kapusa. Körülbelül húsz méterre a kaputól jutottak szabadrúgáshoz a hazaiak, a labda mögé Javi Lara állt, aki a sorfal mellett, laposan a rövid sarokba bombázta a labdát, 1-3. Vérszemet kaptak a hazaiak, a gól után két perccel Adánnak kellett kirobbannia kapujából, hogy menteni tudjon a kilépő Omar elől és megakadályozza az újabb gólt. A 88. percben Benzema feltette teljesítményére a koronát, hiszen megszerezte saját maga második, csapata negyedik gólját. A francia támadó a félpályáról indulva néhány csel után Moratát játszotta meg, akitől nagyszerű ütemben kapta vissza a labdát, így már csak a kapussal kellett farkasszemet nézni. Ez nem okozott gondot neki, könnyedén lőtte el mellette a labdát, kialakítva ezzel a 1-4-es végeredményt.