Spanyol Király-kupa: 1-1, döntetlen a szuperrangadón

""

A 223. El Clásicót rendezték szerda este Madridban, 88 Real-győzelem mellett 87 Barca-siker és 47 döntetlen született az eddigi összecsapásokon, tehát meglehetősen kiegyenlített volt a két spanyol sztárcsapat egymás elleni mérlege. A mérkőzés előtt már tudni lehetett, hogy a Realban rengeteg a hiányzó, ráadásul a hazaiaknál olyan hírek terjengenek, hogy klikkesedés van a öltözőben, nem volt tehát túl nyugodt a légkör a Királyi Gárdánál. Az utolsó pillanatban Mourinho úgy dötött, hogy az új igazolást, Diego Lópezt állítja a kapuba.

Részletes közvetítésünket a mérkőzésről itt tudod megtekinteni!

Rögtön egy szabálytalansággal indult a találkozó, Piqué kíméletlenül elkaszálta Ronaldót, a szabadrúgást a portugál játékos végezte el, de Pinto hárítani tudott, majd Essien lövésénél kellett a Barcelona kapusának nagyot nyújtóznia. Negyed óra elteltével az addig kiegyenlített meccsen a Barcelona kezdett kissé dominálni, Iniesta kapufája, majd Pedro helyzete jelezte, hogy a hazaiak  kezdtek beszorulni. A 24. percben láthatták a nézők a találkozó addigi legnagyobb helyzetét, Carvalho röviden adta haza a labdát, Fabregas lecsapott rá, visszaadta Xavinak, aki belelőtte a labdát a gólvonalon álló Varaneba. A Barcelona lehetőségére Benzema felelt, de lövése csak az oldalhálót találta el. A félidő hajrájára a Real kezdett magára találni, a Blancók könnyen jutottak el a vendégek tizenhatosáig, de ott megállt a tudomány, így gól nem született az első játékrészben.

""

A második félidőt a Real kezdte jobban, hiszen Benzema lövése csak centikkel szállt fölé, mégis a Barcelona szerzett vezetést: az 50.percben Messi zseniális passzal ugratta ki Fabregast, aki higgadtan kilőtte a kapu jobb oldalát, 0-1. Öt perccel később ismét Fabregas került helyzetbe, de Varane ezúttal szerelni tudta a gólhelyzetben kitörő játékost. A Real cserékkel próbált frissíteni, Callejón helyett Modric érkezett, Benzema helyére pedig Higuain állt be. A folytatásban inkább a Barcelona előtt adódtak nagyobb lehetőségek, főleg Fabregas és Alves jeleskedett a helyzetek kihagyásában, aztán ahogy az ilyenkor lenni szokott, a semmiből egyenlített a Real: a 81.percben Özil jobb oldali beadását Varane fejelte 10 méterről a bal sarokba, 1-1. A 89.percben még megnyerhette volna a mérkőzést a Barcelona, de Jordi Alba 15 méteres lövését sikerült hárítania Lópeznek. A slusszpoén a Realé lehetett volna, de Özil lövésébe Puyol belevetődött, így maradt az 1-1-es döntetlen, amivel a Barcelona várhatja kedvezőbb helyzetben a visszavágót.