Spanyol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában! – videó

""

Eldőlt, hogy spanyol házi döntőt rendeznek Európa második számú kupasorozatában. A május 9-ei bukaresti döntőbe elsőként az Atlético Madrid jutott be. A fővárosi alakulat az első mérkőzéshez (4-2) hasonlóan a másodikat is megnyerte a Valencia ellen, így kettős győzelemmel nyerte meg a párharcot. A csütörtöki mérkőzésen a ”matracosok” Adrián Lopez góljával nyertek 1-0-ra.

Az Athletic Bilbao nehéz helyzetből várta a Sporting CP elleni visszavágót, ugyanis a spanyol alakulatnak mindenképpen gólt kellett szereznie. Az első mérkőzést 2-1-re nyerte meg a csőd szélén álló portugál alakulat. Az első félidőben Susaeta és Ibai is bevette Rui Patrício kapuját. A Sportingból egyedül Van Wolfswinkel volt eredményes. A második játékrészben a vendég csapat egyértelműen a hosszabbításra játszott, amelyre a 88. percben ráfizetett. Llorente két gólpassz után gólt szerzett, ezzel döntőbe lőtte a Bilbaót.

Az Atlético Madrid – Athletic Bilbao döntőt május 9-én Bukarestben, a Nemzeti Arénában rendezik meg.

Athletic Bilbao (spanyol) – Sporting CP (portugál) 3-1 (2-1)
Bilbao, Estadio San Mamés, bíró: Martin Atkinson (angol)
Athletic Bilbao: Gorka Iraizoz – Iraola, Javi Martínez, Amorebieta, Aurtenetxe – Iturraspe – Ibai, Susaeta, Ander Herrera (Ínigo Pérez 94.), Muniain (Ekiza, 89.) – Llorente
Sporting: Rui Patrício – Joao, Polga, Xandao, Insúa – Bruno Pereirinha (Jeffren 63.) – André Martins (83.), Schaars – Matías Fernández (Daniel Carrico 46.), Capel – Van Wolfswinkel
Gólszerző: Susaeta (17.), Ibai (45+1), Llorente (88.) illetve Van Wolfswinkel (44.)
Sárga lap: Amorebieta (54.), Ibai (76.) illetve Van Wolfswinkel (10.), Daniel Carrico (59.), Xandao (94.)
Az első mérkőzésen a Sporting 2-1-re legyőzte az Athletic Bilbaót

1. perc: Az Athletic Bilbao indította útjára a labdát

17. perc: GGGÓÓÓLLL!!! Llorente mellel tette Susaeta elé a labdát, aki kirúgta a kapu jobb alsó sarkát. A Bilbao ledolgozta a hátrányát

44. perc: GGGÓÓÓLLL!!! Kiegyenlített a Sporting! Van Wolfswinkel 16 méterről kirúgta a kapu bal alsó sarkát

45+1: GGGÓÓÓLLL! Ismét vezet a Bilbao! Llorente passza Ibai vette be Rui Patrício kapuját

46. perc: A második félidőt a Sporting kezdte

88. perc: GGGÓÓÓLLL!!! Llorente két gólpassz után most gólt lőtt. A csatár szerencséjére a kapuról befele pattant a játékszer

90+5. perc: Martin Atkinson lefjúta a találkozót. Az Athletic Bilbao 4-3-as összesítéssel bejutott az Európa Liga fináléjába

Атлетик Билбао – Спортинг Лисабон 3:1 by FootballKing2192

Valencia (spanyol) – Atlético Madrid (spanyol) 0-1 (0-0)
Valencia, Estadio de Mestalla, bíró: Damir Skomina (szlovén)
Valencia: Diego Alves – Barragán, Albelda, Rami, Ricardo Costa – Daniel Parejo (Costa 68.), Canales (Mathieu 59.), Feghouli, Jordi Alba – Jonas (Aduriz 57.), Soldado
Atlético Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis – Mario Suárez (Gabi 46.), Tiago – Turan Arda (Salvio 74.), Diego (Koke 84.) – Adrián Lopez – Falcao
Gólszerző: Adrián Lopez (60.)
Sárga lap: Courtois (36.), illetve Soldado (79.), Jordi Alba (79.), Aduriz (86.)
Piros lap: Tiago (79.)
Az első mérkőzésen az Atlético Madrid 4-2-re legyőzte a Valenciát

1. perc: A Valencia kezdte a mérkőzést

45+1. perc: Damir Skomina lefújta az első félidőt

46. perc: A vendégek kezdték a második játékrészt

60. perc: GGGÓÓÓLLL!!! Vezet az Atlético Madrid! Adrián Lopez vette be a Valencia kapujá

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés! Az Atlético Madrid 5-2-es összesítéssel bejutott az Európa Liga döntőjébe

Valencia – Atletico Madrid (0:1) Adrian /… by OMGSPORT