Kosárlabda

Sopronban kikapott a Zalaegerszeg

Már az első percekben látszódott, hogy szoros ütközet várható, illetve az biztosra volt vehető, hogy a Zalaegerszegnek nem lesz könnyű dolga Sopronban.

Két pontos, hazai előnnyel fordultak a csapatok, de a második félidőben valami megtört Völgyi Péter együttesében. A harmadik negyedben főként a Szabó, Kelley, Townes triónak köszönhetően elhúzott és tizenegy ponttal várta az utolsó negyedet a soproni csapat.

A negyedik negyed ennek megfelelően nagy rohanással indult, de a Zalaegerszeg saját kardjába futott bele, így a Sopron 21-9-es részsikerrel összességében csúnyán kiütötte a ZTE-t.

Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC – Zalakerámia ZTE KK 85-64 (15-14, 19-18, 30-23, 21-9)
MKB Aréna, 1500 néző. Jv.: dr. Vígh P., Györffy P. A., Király L. (Benczur)
Sopron: Kelley (19/3), Jarvis (11/3), Molnár A. (8/3), Szabó Zs. (24/18), Townes (18). Csere: Ugaros (3/3), Helmeczi (2), Gombás (-), Keresztes (-)
ZTE: Williams (14), Vojvoda (8/3), Kámán (5/3), K. Wilson (13/9), Tóth Á. (8). Csere: Gáspár (10/3), Tóth G. (6), Baki (-), Vertetics (-)