Tenisz

Söderling a párizsi torna bajnoka

Az első szettben Söderling lemosta a pályáról a hazai közönség előtt teniszező Monfilst. A francia rosszul adogatott, és Söderling agresszív, gyors tenyereseivel egyszerűen nem tudott mit kezdeni. Az első játszma eredménye 6:1 lett a svéd javára. A második szettre Monfils megrázta magát, és ugyanannyi ásszal rukkolt elő, mint Söderling a mérkőzés első felében. A svéd játéka leromlott, bár simán hozta az adogatásait, rengeteg kettős hibát ütött. 6:6-nál tie-break következett, és Söderling magához ragadta a kezdeményezést. A tie-break eredménye 7:1 lett a javára, így két szett megnyerésével megszerezte a bajnoki címet Párizsban. Söderling örömét nehéz leírni, azonban az ezres ATP győzelemhez hozzájön még, hogy holnaptól megelőzi a világranglistán a brit Andy Murrayt, és negyedik lesz a férfi teniszezők között.