Slot megnyugtatta a Pool-szurkolókat és elárulta, mikor számol Isakkal
A svéd gólvágó még keretbe sem került a Burnley elleni bajnokin.
A Liverpool vasárnap 15:00-tól a Burnley vendégeként lép pályára a Turf Mooron a Premier League negyedik fordulójában. A klub rekordigazolása, Alexander Isak egyelőre még nem mutatkozhat be új csapatában, ugyanis Arne Slot kihagyta őt a meccskeretből.
Egy hét edzés a néhány perces játék helyett
A holland tréner a Sky Sportsnak nyilatkozva magyarázta meg a döntést:
„Úgy gondoltuk, hogy sokkal hasznosabb neki egy teljes, intenzív edzéshét, mint az, hogy öt-tíz percekre beszálljon a mérkőzéseken. Ez a Burnley elleni találkozó kicsit korainak bizonyult.”
Slot ugyanakkor minden Liverpool-drukkert biztosított arról, hogy szerdán már pályára léphet a Bajnokok Ligájában, az Atlético Madrid elleni rangadón:
„Biztosíthatom a szurkolókat, hogy ott lesz a keretben és szerepet kap. Jól halad a felkészülése, de most fontosabb volt a teljes fizikai felzárkózás.”
A menedzser célja, hogy a csatár a szezon legfontosabb szakaszaira már maximális erőállapotban legyen.
🚨 Arne Slot on Isak out of the squad for today’s game: “We’ve decided it’s best for him to have a proper week of training instead of every time going for 5 or 10 minutes of playing”.
“I can assure the fans that he will be involved on Wednesday! Thjs game came a bit too early”. pic.twitter.com/bDr1mWDlnR
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) September 14, 2025