Tenisz

Sinner elrontotta Shelton szülinapját, Medvedev ismét legyőzte Tsitsipast

Kép forrása: HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

A Rolex Shanghai Masters-en immár második egymást követő évben csapott össze egymással Jannik Sinner és Ben Shelton a negyedik fordulóban.

Sinner azonban megfordította a tavalyi eredményt, hogy megakadályozza az amerikait abban, hogy karrierje legnagyobb győzelmét arassa 22. születésnapján.

Sinner 6-4, 7-6(1)-es győzelmet aratott egy izgalmas, látványos ütésekkel teli mérkőzésen, és ezzel 4-1-re javította kettejük mérlegét.

A világranglista első helyezettje azóta nem veszített Shelton ellen, hogy tavaly Shanghai-ban az amerikai a harmadik szett rövidítésében fordított és nyert ellene.

„Nagyon nehéz volt. Csak első szervákat ütött, kivéve egyetlen második szervát”mondta Sinner, utalva Shelton hihetetlen, 95%-os első szerva arányára az első szettben. „Próbáltam egy kicsit várni. Nyilvánvalóan nagyon nehéz visszaadni ellene, még a második szervákat is.”

„De ha a pozitív oldalát nézem, ahogyan befejeztem a meccset, próbáltam egy kicsit agresszívebb lenni, és ezt meg is tettem. Remélhetőleg ez önbizalmat adhat a következő fordulóra.”

Az ATP Tour győzelmek (62) és címek (hat) tekintetében vezető Sinner most már hetedik ATP Masters 1000 negyeddöntőjébe jutott ebben az évben. Ez a legtöbb egyetlen szezonban Alexander Zverev 2018-as hét negyeddöntője óta.

A 23 éves játékos idén mind a 14 eseményen eljutott legalább a  negyeddöntőig, amelyen részt vett, és következő ellenfele Daniil Medvedev  lesz.

Daniil Medvedev ismét győzelmet aratott Stefanos Tsitsipas ellen (7-6, 6-3) a Shanghai Masters 1000-es tornán, megerősítve, hogy az orosz egyre inkább uralja ezt a rivalizálást.

Jó első szett volt, a második már kevésbé, bár a legszórakoztatóbb rész az volt, amikor a görög összetűzésbe keveredett a székbíróval a szervaidő miatt. Apró részletek, amelyek formálták a meccset, és végül a moszkvai diadalához vezettek.

Most Medvedev a negyeddöntőben találkozik Achilles-sarkával, Jannik Sinnerrel, aki a legutóbbi hét találkozójukból hatszor győzött ellene. Lássuk, hogy a kínai körülmények melyiküknek kedveznek majd?