""

Simán győzött a spanyol válogatott második meccsén. Az ibériaiak a csehek után a törököket is két vállra fektették, és az akkori, utolsó pillanatban kiszenvedett Piqué góllal ellentétben jóval hamarabb eldöntötték a meccs sorsát.

Pedig az elején még máshogy nézett ki. Az első percben például Sergio Ramos csak egy kicsit vette át hosszan a labdát, és Burak Ylmaz máris ott termett, mint egy vérszomjas tigris, hogy lecsapjon a prédára. A megugrás helyett egy lerántás volt a jutalma (Ramos vitte a padlóra, s kapott cserébe sárgát), és úgy látszik, a törökök harci kedve eddig tartott.

Fatih Terim bemondása, miszerint ők támadni fognak, csak blöff volt – a törökök behúzódtak tizenhatosuk elé, s hagyták, hadd passzogathassanak a spanyolok, akik nem idegeskedtek, nyugodtan csinálták ezt. Silvának, Juanfrannak és Nolitónak is akadtak kisebb-nagyobb helyzetei, sőt, Piqué is úgy fejelt centikkel fölé egy beadást, hogy alig tudott róla.

A sok helyzet a félidő derekára meg is hozta gyümölcsét  ekkor Nolito prímán ívelt be középre, ahol Morata teljesen egyedül ugrott fel, s csúsztatott a hosszú sarokba. Nem sokkal később visszajárt a kölcsön: Morata indításába csak beleérni tudott Mehmet Topal, így a celtás hat méterről, ziccerből nem hibázott.

Három percet sok csapatnak lehet adni, de a címvédő spanyoloknak aligha, így kétgólos előnnyel ment Vicente del Bosque együttese a szünetre

Ekkor Fatih Terim megpróbált belenyúlni a meccsbe, Sahin jó játéka helyett csak Morata újabb gólját nézhette végig. Igaz, Alba lesen volt az előkészítésnél…

A háromgólos hátrányban teljesen elment a kedvüük a törököknek az egésztől. Hol vérben forgó szemekkel kergették a labdát (amihez közel sem kerültek), hol pedig a kaput maguk mögött tartva próbáltak cask eggyel többet nem kapni.

Kívánságuk végül teljesült: három gólnál megállt a spanyol csapat, az ezúttal is kiemelkedően elegánsan játszó Iniesta vezérletével már csak játszadoztak az utolsó negyven percben. Hol csak tartották a labdát, hol betörtek a tizenhatoson belülre, de komolyság egy pillanatig sem volt benne.

Az utolsó fordulóban a spanyolok a horvátokkal találkoznak a csoportelsőségért; a törökök pedig a csehek ellen próbálják megszerezni első pontjaikat.

Spanyolország – Törökország 3-0 (2-0)

Gólok: Morata (34., 48.), Nolito (37.).

Sárga lap: Ramos (1.), ill. Ylmaz (9.), Tufan (41.)

Spanyolország: De Gea – Juanfran, Piqué, Ramos, Alba (Azpilicueta, 81.) – Busquets, Fábregas (Koke, 71.), Iniesta – Silva (Bruno, 64.), Morata, Nolito. Vezetőedző: Vicente del Bosque.

Törökország: Babacan – Gönül, Topal, Balta, Erkin – Özyakup (Sahan, 62.), Inan (Malli, 70.), Tufan – Calhanoglu (Sahin, a szünetben), Ylmaz, Turan. Vezetőedző: Fa

tih Terim.

Vége! Simán győzött a spanyol csapat, amely csak öt percet hajtott meg az első félidő derekán, és Morata és Nolito góljaival már el is tette a győzelmet a félidőben.

90. perc: Mindenki megkönnyebbülésére csak két percet hosszabbít a játékvezető. Sok értelme már nincs, aligha fordítanak a kaput még eltalálni sem képes törökök…

88.perc: Sahan kapott egy kiugratást a védelem mögé, de addig szöszmötölt, amíg Azpilicueta utol nem érte. Így nemhogy ziccer, de még kapuralövés se lett belőle…

82. perc: Elvesztette a fegyelmezettségét a török csapat. Egyre ingerültebben kezdenek letámadni, a spanyolok viszont erre nem ököllel, hanem tánccal veszik fel a kesztyűt, és játékosan passzolgatnak egymásnak.

81. perc: Kifutotta magát Alba mára; Azpilicueta került a helyére.

77. perc: Bruno Soriano eléggé ünnepi hangulatban van (12-én volt 32 éves). Meg is próbálkozik egy kiugratással Juanfran felé, de elcsípi Erkin.

70. perc: Még egyet cserélnek a törökök: Inan helyett Malli jön be, a spanyoloknál pedig Fábregast az atléticós Koke váltja.

69. perc: Bruno is kezd bemelegedni: egy hosszú labdafényezés után, vagy 25 passzt követően lépett be a támadásba, Babacan viszont melléütötte süvítős lövését.

64. perc: Kezdi pihentetni alapembereit Del Bosque márki. Silva le, Bruno Soriano be.

62. perc: Özyakup helyére Sahan érkezik.

60. perc: Egy ideig úgy tűnt, hogy csak céltalanul passzolgatnak a spanyolok, de végül megint Juanfran ment le a jobb oldalon. Passzát Silva lőtte a rövid mellé.

58. perc: Arda Turan vette át vala, de látta, hogy az nem vala gól. Viszont szöglet igen.

52. perc: Burak Ylmazt ugratták ki, aki elhúzta Ramos mellett, de ballal csúnyán fölélőtte. Nagy helyzet volt!

48. perc: Morata szerzett megint gólt! 3-0!  Iniesta ugratta ki a lesen lévő Albát, aki ziccerben tovább passzolta a Real-nevelésnek.

46. perc: Változtatott Fatih Terim: calhanoglu helyére Nuri Sahint hozta be.

22.03: Kezdődik a második félidő!

A félidőben egyedül Piqué miatt aggódhatnak a Furia Roja rajongói: a centerhalf a félidő hajrájában ütközött Busquetsszel, aki egy felugrásnál ráesett. Egyébként sima a helyzet: tíz kapura lövésükből három találta el a háló felületét, a törököknél ez az arány 3/0. A labdát is sokkal többet dajkálják a spanyolok persze: 63-37%

""

21.46: Vége az első félidőnek. Három perc alatt két gólt rúgott a spanyol csapat, így eléggé úgy néz ki, hogy továbbmennek a csoportból,

45. perc: Egy perc hosszabbítás lesz!

41. perc: Tufan centikkel a tizenhatos vonala előtt húzta vissza Iniestát, amiért sárgát, de szerencséjére tizenegyest nem kapott.

37. perc: Újabb gólt szereznek a spanyolk! Morata igyekszik visszaadni a kölcsönt, de kiugratása rövid Nolitóhoz. Mehmet Topal azonban csak felfejelni tudja az égbe a labdát, amely megtalálja az utat a celtáshoz, aki pedig a jobb alsó sarokba helyez. 2-0!

34. perc: Gól! Morata megszerzi a vezetést a spanyoloknak! Nolito ezúttal nem lőni próbált, hanem kinn maradt a bal oldalon, és csodaszépen tekert az üresen maradó Juve-csatár fejére! 1-0!

32. perc: Megint Juanfran futott el a jobb oldalon, és tette vissza a labdát a tizenegyespont környékére, de Inan pont akkor ért oda, mint Nolito, így oda a helyzet.

29. perc: Busquets passzolta be a középpálya és védelem közé a labdát, a balról bejövő Nolito pedig csak egy kicsit tévesztett!

27. perc: A szabadból Calhanoglu tekert fölé. Nem volt rossz lövés, 25-ről csak egy alkarnyit tévesztett a Leverkusen karmestere!

26. perc: Turan vezette középen a labdát, amikor egykori atléticós csapattársa, Juanfran fellökte. Elég jó helyről jöhetnek a törökök!

24. perc: Na, próbálkoznak a törökök is: Calhanoglu durrantott egy kis kavarás után kicsit balról, 25-ről fölé.

22. perc: Juanfran úszott meg a jobbszélen, ahol kaphatott volna egy veszélyes passzt Fábregastól, de les is volt, meg mellé is ment.

20. perc: Iniesta a földön; Tofan csúnyán odatalpalt a bokájára. Szerencsére életben maradt a Barcelona karmestere…

18. perc: Most a törököknél van a labda egy kicsit, mert nem olyan intenzív a spanyol letámadás, mint általában.

16. perc: Már a negyedik spanyol szöglet jön, de mindenki feje felett átszáll a labda.

15. perc: Silva szólózott a török büntetőn belül, de Iniesta lövésébe belevetődtek a törökök.

12. perc: A sarokrúgásból Piqué fejére esett a labda, de a Barcelona védőjéről a földre, majd a kapu fölé pattant.

11. perc: Alba robogott el a bal oldalon, beadását pedig Hakan Balta a saját kapufájára tolta. Szöglet!

9. perc: Burak Ylmaz egy kicsit túl agresszívan tolta el magától Busquetset, aki rá is játszott az esetre, így sárgát kapott.

7. perc: Egy kis fogolódás után Morata tűzte rá balról, 23-ról, de Babacan szögletre ütötte.

4. perc: Megszületett az első szöglet: Silva pöcizte rá védőjére, beívelését viszont könnyen fejelték ki a török védők.

1. perc: Ramos vette át rosszul a labdát, és Ylmaz már indulhatott is volna, de fellökte a sevillai. Sárga!

21.00: Start!

20.58: Vége a himnuszoknak, a spanyoloknak kedvezett a szerb bíró pénzfeldobása!

20:54. Kijöttek a csapatok az öltözőből. Eddig elég necces a törökök számára a mérleg: tíz meccsből öt spanyol győzelem, négy döntetlen, és mindössze egyetlenegy győzelem.

20.48: Kezd megtelni a Stade de Nice.

""

20.40: Fatih Terim viszont centert cserélt: Cenk Tosun helyett a legutóbbi kilenc válogatott meccsén hét gólt szerző Burak Ylmaz próbálja majd riogatni a spanyol védőket.

20.38: Nem változtatott kezdőjén Vicente del Bosque, ugyanazokat a játékosokat veti be, mint hétfő délután, az utolsó pillanatban Piqué góljával megnyert meccsen.

20.31: Megjöttek a kezdők:

Spanyolország: De Gea – Juanfran, Piqué, Ramos, Alba – Fábregas, Busquets, Iniesta – Silva, Morata, Nolito.

Törökország: Babacan – Gönül, Topal, Balta, Erkin – Özyakup, Inan, Tufal – Calhanoglu, Ylmaz, Turan.