Kézilabda

Simán nyert a magyar csapat, gyakorlatilag kijutott a világbajnokságra

A sikeres olimpiai kvalifikáció után a magyar női kézilabda-válogatott  Olaszország ellen lépett pályára hazai pályán világbajnoki selejtezőn.

A találkozót a papírformának megfelően kezdte a találkozót, Lukács és Márton két-két góljára, csak Manojlovic válaszolt, így már 3 perc után 4-1 volt az állás.

A nyolcadik percig kellett várni az olasz csapat második találatára, amelyet De Balzo szerzett, amit Fappo toldott meg lerohanás után. (6-3)

Két perccel később már öt góllal vezetett a magyar együttes. Zácsik és Márton Gréta találataival 8-3 volt az állás.

Negyedóra után Vámos Petra megszerezte első gólját a találkozón, aminek következtében 12-5 volt az állás.

Tíz perccel az első félidő vége előtt Lukács és Vámos újabb találata után időt kért az olasz kapitány. (14-5)

Két perccel később Klujber Katrin góljával már 10 volt a két csapat között a különbség. (16-6)

Öt perccel az első félidő vége előtt, a Ferencváros jobbátlövője, ezúttal hetesből volt eredményes. (19-7)

Az első játékrész utolsó percei is a magyar csapaté volt, Stefanelli az olaszok kilencedik találatát lőtte. (21-9)

Az utolsó szó Klujberé volt az első félidőben, aki kb 15 méterről lőtt gólt, így a szünetben Magyarország-Olaszország 23-10.

A második félidőben Elek Gábor szövetségi kapitány kapusát, valamint a két szélsőjét is lecserélte, az első gólt Szucsánszki Zita szerezte a második játékrészben.

A 35. percre Schatzl és Kovács Anett góljaival 26-11 volt a mérkőzés állása.

Három perccel később Schatzl ismét betalált, amivel 30-12-t mutatott az eredményjelző.

Kisfaludy góljával már közte 20 volt a 40. percre.

A magyar csapat továbbra is remekelt a 45. percre visszábbjöttek az olaszok. (34-15).

Az 50. percre Klujber Katrin 9. találatával 38-17 volt az állás.

Három perccel később a megsérülő Kovács Anett helyére visszajövő Lukács lőtte a negyvenedik találatunkat.

Az 57. percben a 25 gólos különbségért támadhattunk, amelyet Klujber tizedik találatával sikerült kialakítanunk.

A végén még két gólos különbséget tettünk hozzá, így a végeredmény, Magyarország-Olaszország 46-19

Sport365.hu – Közte 13 az első félidőben Olaszország ellen

A sikeres olimpiai kvalifikáció után a magyar női kézilabda-válogatott Olaszország ellen lépett pályára hazai pályán világbajnoki selejtezőn. A találkozót a papírformának megfelően kezdte a találkozót, Lukács és Márton két-két góljára, csak Manojlovic válaszolt, így már 3 perc után 4-1 volt az állás.

Borítókép: Facebook.com/ Magyar kézilabda-válogatott