A Juventus hamar el akarta, és lényegében az első félóra végére el is döntötte a Brescia elleni találkozót, hiszen Aquilani szépségdíjas találatával már a 13. percben náluk volt az előny. Az olasz középpályás egy szögletet követő visszagurításból, kapásból lőtte ki a jobb alsó sarkot. 0-1. A Juve nem elégedett meg az egy gólos vezetéssel, melynek az első félóra tájékára érett meg gyümölcse. Igaz a játékvezető segítsége is kellett az esetnél, aki talán túl szőrösszívűnek bizonyult, amikor egy leccei szabálytalanságért a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Felipe Melo magabiztosan értékesítette, így megnyugtató, két-gólos előnyhöz jutottak a hazaiak. Az pedig, hogy még ettől is fölényesebb lesz a Juve-siker, még a szünet előtt eldőlt. Quagliarella gyönyörű mozdulattal, szinte a földön fekve fejelte a hálóba, a kapu előtt „magasan guruló” labdát. A pazar gól egyébként egy remekül felépített támadás végén, pont a pihenő előtt született. A második játékrészben ennyi gólnak már nem, de a csereként beálló Del Piero első bajnoki találatának azért tapsolhatott a Stadio Olimpico huszonkettő ezres közönsége. A Juventus győzelmének köszönhetően, a kicsit gyengébb szezonkezdetet követően fellépett az ötödik pozícióba, ami máris kicsit jobb fényben tünteti fel Luigi Delneri együttesét.

Juventus – Lecce 4-0 (3-0)

Torinó, Stadio Olimpico; 22 000 néző

Vezette: G. Gava

Gólszerzők: Aquilani (13.), Felipe Melo (34-11-esből), Quagliarella (44.), Del Piero (82.)