Kosártól a pakkig

Simán kiesett az FTC a KEK-ből – Kosártól a pakkig

""

Kézilabda

A Ferencváros négy góllal tudott győzni Veszprémben, a hazaiak eredménytelenül üldözték a fővárosi csapatot, akik végig kézben tartva a mérkőzést, végül 35-31 arányban bizonyultak jobbnak.

Veszprém Barabás KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 31–35 (14–18)
Legjobb dobók: Bulath 13 (4), Farkas 4, Azari, Mayer, Hornyák D. 3-3, ill. Zsivkovics 7 (7), Zácsik 6, Szamoránsky P. 5, Kovacsicz, Tomori, Szucsánszki, Szádvári 4-4

A Tatabánya kilenc góllal nyert a Csurgó vendégeként a Budapest Bank férfi kézilabdaliga szombati mérkőzésén.

Csurgó – Tatabánya-Carbonex 20-29 (8-16)

A közelmúltban edzőváltáson átesett Alcoa fölényesen nyert szombaton hazai pályán a Békéscsaba ellen a női kézilabda NB I-ben. Konkoly Csaba a múlt szerdán vette át a székesfehérvári együttes irányítását. Elődjét, Mihály Attilát az azt megelőző héten menesztették.

Alcoa FKC – Budapest Bank-Békéscsaba 28-19 (15-10)
Kiskunhalas – Siófok-Galérius Fürdő 26-31 (11-13)

Az FTC-PLER 32-25-re kikapott Mocsai Tamás csapata, a német Flensburg-Handewitt vendégeként a férfi kézilabda KEK nyolcaddöntőjében rendezett párharc szombati visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól. Zsiga Gyula együttese a pénteki nagy havazás miatt a tervezettnél jóval később érkezett meg a mérkőzés helyszínére.

Férfi KEK, nyolcaddöntő, visszavágó:

Flensburg-Handewitt (német) – FTC-PLER Budapest 32-25 (17-6)
Továbbjutott: a Flensburg-Handewitt, kettős győzelemmel, 64-51-es összesítéssel.

Vízilabda

Fölényes, 16 gólos győzelmet aratott a Szolnok az OSC felett a Vodafone férfi vízilabda ob I szombati játéknapján.

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – OSC 19-3 (4-1, 5-1, 7-0, 3-1)
legjobb dobók: Tiberiu 5, Pásztor 4, illetve hárman osztoztak a gólokon
Groupama-Honvéd – ZF-Eger 10-9 (3-2, 1-2, 4-1, 2-4)
legjobb dobók: Szivós 6, illetve Bátori, Graham, Acsusi 2-2

A listavezető Szeged négy góllal nyert a Ferencváros ellen a Vodafone férfi vízilabda ob I szombati játéknapján, ezzel továbbra is veretlen.

A-HID Szeged Beton VE – FTC-Fisher Klíma 10-6 (2-0, 4-2, 2-0, 2-4)
legjobb dobók: Molnár 3, illetve Kicses 2
Kaposvári VK – TEVA-Vasas-UNIQA 7-13 (0-2, 2-4, 2-5, 3-2)
legjobb dobók: Juhász-Szelei, Burburan, Bereczki 2-2, illetve Boskovic, Katonás 3-3
BVSC-Zugló – KALO MÉH CS and K Szentesi VK 8–10 (2–1, 3–4, 0–2, 3–3)
legjobb dobók: Deme, Kocidisz 2-2, illetve Weszelovszky 4

Kosárlabda

A címvédő Sopron hazai pályán nagy csatában legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I szombati rangadóján, ezzel továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

Uniqa-Euroleasing Sopron – SEAT UNI Győr 69-62 (20-21, 15-12, 16-12, 18-17)
legjobb dobók: Kurasova 17, Fegyverneky 14, illetve Hollingsworth 14, Ciglar 10, Rasheed 9

ELTE-BEAC Újbuda – Vasas-Basket 36-91 (11-30, 8-21, 6-17, 11-23)
legjobb dobók: Zsámár 20, illetve Teilane 25, Bajnóczi 21

Ceglédi EKK-FTC 51-74 (14-24, 12-23, 11-13, 14-14)
legjobb dobók: Cymmer 19, illetve Englert 15
BSE-FCSM – Bajai NKK 59-76 (24-21, 17-16, 7-19, 11-20)
legjobb dobók: Szondy 16, illetve Scekic 28
DKSK-MISI – Atomerőmű KSC 75-77 (18-18, 15-18, 18-17, 15-13, 9-11) – hosszabbítás után
legjobb dobók: Hadzovic 32, Farkasinszki 22, illetve Bálint 14

A házigazda Debrecen szoros mérkőzésen kikapott a Kecskeméttől a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A hazaiaknál az amerikai Michael Schachtner 33 pontig jutott, de ez is kevés volt a sikerhez.

Factum Sport Debrecen-Kecskeméti KSE 76-78 (17-21, 23-18, 16-15, 20-24)
legjobb dobók: Schachtner 33, illetve Derasimovic 20

A címvédő Szolnok 13 ponttal verte a Sopront a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, ezzel a második helyen áll a tabellán.

Szolnoki Olaj – Kis Rába-menti Takarék Soproni KC 82-69 (22-15, 26-17, 21-23, 13-14)
legjobb dobók: Mills 16, Trotter 15, illetve Rubin 19
Kaposvári KK – Zalakerámia-ZTE KK 94-89 (20-16, 25-26, 21-21, 19-22, 9-4) – hosszabbítás után
legjobb dobók: Pey 27, illetve Whitworth 30
Jászberényi KSE-Atomerőmű SE 78-94 (19-31, 21-22, 20-14, 18-27)
legjobb dobók: Austin 29, illetve Williams 22
Marso-Vagép NYKK – Pécsi VSK-PANNONPOWER 83-92 (19-18, 23-22, 23-27, 18-25)
legjobb dobók: Miskovic 20, illetve Doyne 30, Ciric 27

Röplabda

A Vasas szoros mérkőzésen, négy szettben nyert a Gödöllő ellen a röplabda Magyar Kupa négyes döntőjének szombati elődöntőjében. Az angyalföldiek a vasárnapi fináléban a címvédő BSE-vel találkoznak.

Vasas-Óbuda-Hofeka – TEVA-Gödöllői RC 3-1 (22, 24, -19, 23)
Budapest SE-FKF Zrt. – NRK-Nyíregyháza 3-0 (20, 16, 19)

A férfiaknál Kaposvár már tegnap döntőbe jutott.

Fino-Kaposvár – Csepel 3-0 (15, 18, 17)

A Kecskemét három játszmában nyert a Dunaferr ellen a férfi röplabda Magyar Kupa négyes döntőjének szombati elődöntőjében.

Kalo-Méh-Kecskeméti SE – Dunaferr SE 3-0 (16, 23, 17)

Vasárnap

A Dunaferr végzett a harmadik helyen a férfi röplabda Magyar Kupában, miután a vasárnapi, budapesti helyosztón simán nyert a Csepel ellen.