Sima olasz vereség Oslóban a világbajnoki selejtezőkön

Kép forrása: Getty Images
Az olasz válogatott nem jutott ki az előző két vb-re és az újabb elbukott világbajnoki selejtező-sorozat felé hatalmas lépést tett pénteken a Squadra Azzura
Az olaszok a Nemzetek Ligája negyeddöntők miatt csak most játszották első világbajnoki selejtezőjüket és biztosan jobban jártak volna, ha nem Norvégia ellen kell idegenben kezdeniük.
Haalandék ugyanis két meccsen már túl voltak. Hiszen Moldovát, majd Izraelt is idegenben győzték le. Igaz, utóbbi meccset Debrecenben rendezték.
Az első két találkozójukon 9 gólt lőttek és az oslói esőben ugyanezzel a lendülettel folytatták.
Gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát.
Sorloth a 14. percben szerezte meg a vezetést a házigazdáknak. Majd 20 percre rá Nusa is szerzett egy gólt. Haaland pedig nem sokkal a szünet előtt már tetemesre növelte az előnyt.
A világbajnoki selejtezőt végül Norvégia 3-0-ra nyerte. Ezzel az északiak hibátlanul vezetik a csoportot és Észtországban folytathatják hétfőn a jó sorozatukat. A olaszok pedig Moldova ellen javíthatnak a mérlegükön három nap múlva.
A csoport másik meccsén Izrael 3-1-re győzött Tallinnban.
A horvátok szintén első világbajnoki selejtezőjüket játszották, de ezt a papírforma szerint könnyen nyerték is. Hisz Modricék Gibraltár ellen győztek idegenben kiütéssel.
Eközben a csehek 2-0-ra legyűrték Montenegrót. Az viszont a következő találkozón Eszéken dől majd el, hogy Hlozekkék ezzel az első helyért is harcba szállhatnak majd. Vagy a horvátok mögött a második pozícióért folyó versenyben kerültek csak lépéselőnybe.
A J csoportban a szintén most bemutatkozó Belgium De Cuyper góljával nagyon sokáig vezetett Szkopjéban. De a 86. percben Alioski egyenlített, így Észak-Macedónia pontot lopott De Bruynék ellen.
Ezzel pedig Wales járt a legjobban, miután Moorék 3-0-ra nyertek Cardiffban Liechtenstein ellen.
Hétfőn pedig jöhet a két együttes egymás elleni világbajnoki selejtezője Brüsszelben, amelyen kis túlzással már a csoport elsőség lesz a tét.
Persze miután Wales is vesztett már pontot, így a belgák egy győzelemmel helyzeti előnybe kerülhetnek majd.
Vb-selejtezők
I csoport: Norvégia-Olaszország 3-0 (3-0), Észtország-Izrael 1-3 (1-1)
J csoport: Észak-Macedónia – Belgium 1-1 (0-1), Wales-Liechtenstein 3-0 (1-0)
L csoport: Csehország-Montenegró 2-0 (1-0), Gibraltár-Horvátország 0-7 (0-2)
A 12 csoportból az első helyezettek kijutnak a vb-re. A második helyezettek a jövő márciusi pótselejtezőn küzdhetnek tovább a vb-részvételért.