Kézilabda

Sima debreceni diadal női kézilabda NB I-ben

Remek főpróbának bizonyult a debreceni csapat számára a hétvégi Bajnokok Ligája ütközet előtt. A forduló legnagyobb érdeklődéssel kísért találkozója kétségkívül a DVSC-Korvex és az Alcoa Fehérvár KC összecsapása volt , ugyanis a harmadik és a második helyezett csapott össze Debrecenben.

A hazaiak egyfajta főpróbának tekinthették a találkozót, hiszen a hétvégén komoly erőpróba vár rájuk a spanyol Itxako Navarra ellen a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában. Ennek megfelelően alakult a találkozó forgatókönyve, hiszen a debreceni lányok már olykor BL-fordulatszámon pörögtek, így hatgólos különbséggel vonulhattak a szünetre. A második játékrészben aztán rátettek még egy lapáttal, s 11 gólos különbség alakult ki a végén: 38-27. Mihály Attila edző a mérkőzést közvetítő SportKlubnak elmondta, hogy a legfontosabb dolog hiányzott a játékukból, ez pedig a játék. A fehérvári csapat célja továbbra is az élbolyban maradás. A debreceni szakvezető, Köstner Vilmos nagyobb ellenállást várt a fehérváriaktól, de elégedett a mérkőzésen látottakkal. Bízik benne, hogy a hétvégi BL-összecsapásra is megmarad a lendület, s spanyol ellenfelüket is hasonló mentalitással két vállra fektetik. Ebben bízhatunk mi is, hiszen hazai környezetben bármire képes lehet a debreceni alakulat.

DVSC-Korvex – Alcoa FKC-RightPhone 38-27 (19-13)