Továbbjutási reményei életben tartásáért lépett pályára mindkét magyar csapat kedd este a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupában, ám kettejük közül csak a Szolnoknak sikerült nyernie, ráadásul az Atomerőmű csúnya pofonba szaladt bele Oroszországban (51-96).

A hazaiak a 22 pontos Michal Ignerski és a 20 egységig jutó Nemanja Portic vezérletével már a találkozó elejétől kezdve ellenfelük fölé kerekedtek, hiszen hat perc után 12-2 állt az eredményjelzőn, az első negyed végén pedig 23-10-re vezettek a novgorodiak. A második negyed elején ugyan zsinórban hat pontot szerzett az ASE, és ezzel visszajött a meccsbe, azonban ezt követően az oroszok egy 14-1-es rohanással szinte végleg eldöntötték a találkozó sorsát. A két csapat közti legnagyobb különbség a mezőnyszázalékban volt – a hazaiak 67.6%-os teljesítményére csak 38.2%-os pontosság érkezett válaszként a túloldalról. A hazai együttes ezzel 2-2-re javította, a magyar csapat 1-3-ra rontotta a mérlegét.

Sokkal több szerencsével járt a sérülés miatt két játékosát is nélkülöző Szolnoki Olaj! A Tisza-partiak a 16 pontig jutó Trotter Obie vezérletével 75-67-re idegenben győzték le az eddig nyeretlen Pau Orthezt! Az első játékrész végén ugyan még a francia csapat vezetett, ám a második negyed elején zsinórban szerzett 14 pontjával állva hagyta ellenfelét a magyar együttes, és ezt az előnyt végig megőrizve legyőzte riválisát! A Szolnok ezzel a győzelemmel 2-2-es mérleggel áll, és reális esélye van továbbjutni a H-csoportból.