Tenisz

Shelton kiejtette az utolsó Grand Slam-tornáján szereplő Thiemet

Kép forrása: Getty Images

A feltörekvő amerikai sztár Ben Shelton a 2020-as bajnok Dominic Thiem ellen kezdte meg szereplését a 2024-es US Openen.

Az osztrák játékosnak ez volt élete utolsó US Open és egyben Grand Slam-mérkőzése is.

Thiem még idén, a szezon vége felé vonul vissza a sportágtól, de ez a pillanat számára is nagyon érzelmes volt.

Egyetlen Grand Slam-trófeáját négy évvel ezelőtt pont a US Openen szerezte, és ez volt az utolsó mérkőzése, amelyet New Yorkban játszott.

Senki sem számított igazán Thiem győzelmére, hiszen azzal a Sheltonnal került szembe, aki tavaly az elődöntőig menetelt, azóta pedig csak még jobb játékossá vált.

Az amerikai az elmúlt hetekben stabilnak tűnt, miközben Thiem nem is játszott felkészülési tornát a US Opent megelőzően. Az utolsó tornája néhány hete volt ráadásul salakon.

A mérkőzés pedig nagyjából a várakozásoknak megfelelően alakult, hiszen jelenleg egyértelműen Shelton a jobb játékos.

Sokkal könnyebb dolga volt, mint tavaly, amikor szintén összefutottak. Ahhoz a meccshez hasonlóan a nyitó szett ismét szoros volt, de Sheltonnak nem volt szüksége tie-breakre.

Shelton érinthetetlen volt a szervájával, mert nagyon jól adogatott. Nemcsak, hogy magas arányban ütötte be az adogatását, hanem a legtöbb ilyen pontot könnyedén tudta értékesíteni.

Az amerikai mindössze négy pontot veszített az első adogatása után, és azok 91%-át megnyerte.

Még a második adogatásnál sem tudott sokat tenni az osztrák, mert egyszerűen hátrányba került az alapvonalról. Egyértelmű volt, hogy az utóbbi időben nem sokat teniszezett, mivel sokszor nem ért oda a labdákra és nem volt elég energikus.

Az utolsó szett is hasonlóan alakult, hiszen Thiem jól kezdett, de aztán eldobott egy játékot, ahol hozhatta volna a szerváját. Ugyanez történt a nyitó szettben is, amikor kicsit kapkodott. Olyan dolgokat próbált csinálni, amiket nem tudott, és Shelton ezt könyörtelenül megbüntette.

Miután a döntő szettben 4-1-es vezetést szerzett, Shelton gond nélkül cirkált a célba, és 2 óra alatt lezárta a mérkőzést.

Nem ez volt a legjobb teljesítmény Sheltontól, de ahhoz elég jó volt, hogy probléma nélkül megnyerjen a mérkőzést.

Shelton 34 nyerővel és mindössze 17 ki nem kényszerített hibával zárt, és végül 6-4, 6-2, 6-2-vel búcsúztatta Dominic Thiem-et.