Egyéb sportok

Shelly-Ann Fraser-Pryce óriási fölénnyel lett világbajnok Moszkvában

""

Az olimpiai bajnok jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce nyerte a női 100 méteres síkfutást a moszkvai szabadtéri atlétikai világbajnokságon, amelynek hétfői napján hat döntőt rendeztek.

A 26 éves klasszis sprinter óriási fölénnyel diadalmaskodott, míg a második helyen az elefántcsontparti Murielle Ahoure végzett, aki a szám történetének első afrikai világbajnoki érmét szerezte meg. A harmadik a Gyulai István Memorialon első, címvédő amerikai Carmelita Jeter lett. A férfiak 110 méteres gátfutó döntőjében négy amerikai is indult, ám sem a címvédő Jason Richardson, sem az olimpiai bajnok Aries Merritt nem fért fel a dobogóra. A győzelmet az ugyancsak amerikai, a pekingi ötkarikás játékokon ezüstérmes David Oliver szerezte meg a világ idei legjobb eredményével.

A női súlylökésben a kétszeres olimpiai bajnok új-zélandi Valerie Adams történelmet írt győzelmével, ugyanis ő lett az első női atléta, aki egymást követő négy világbajnokságon diadalmaskodott. Adams ráadásul sorozatban 38. versenyén nem talált legyőzőre. Fantasztikus befutóval zárult a nők 400 méteres versenye: a Pekigben olimpiai bajnok, tavaly Londonban pedig hazai közönség előtt ezüstérmes, 2007-ben világbajnok Christine Ohuruogu az utolsó méteren dobta be magát és célfotóval nyert a címvédő botswanai Amantle Montsho előtt.