Serie A: kihasználta a Lazio vereségét és előzött az Inter – eredmények

""

Az Inter Ranoccia révén szerzett vezetést a Bologna otthonában az első félidő közepén, majd Milito a szünet után kettőre növelte a vendégelőnyt.

A Bologna ezután szépíteni még tudott, de kisvártatva Cambiasso is betalált, így az Inter simán győzött és feljött a második helyre a táblázaton.

A milánóiak előretöréséhez kellett a Lazio botlása is, amely a Fiorentina otthonában szenvedett 2-0-s vereséget. A forduló vasárnap esti mérkőzésén a Napoli egy győzelemmel visszaelőzheti az Intert.

A 9. forduló további vasárnapi mérkőzésein a Sampdoria hazai pályán kapott ki a Cagliaritól, a Pescara fontos pontot szerzett az Atalanta elleni 0-0-s döntetlennel, a Parma pedig a Torinót verte magaiztosan 3-1-re.

LABDARÚGÁS
Serie A, 9. forduló:
Bologna-Internazionale 1-3 (Cherubin 58. ill Ranocchia 27. Milito 53., Cambiasso 64.)
Fiorentina-Lazio 2-0 (Ljajic 45+1., Toni 90.)
Pescara-Atalanta 0-0
Sampdoria-Cagliari 0-1 (Dessena 47.)
Torino-Parma 1-3 (Basha 91. ill. Sansone 72., Amauri 73., Rosi 88.)