Serie A: kétgólos hátrányból nyert a Bologna Rómában, fordított a Juve is – videóval

""

A Serie A harmadik fordulóját a Palermo és Cagliari 1-1-es végeredményt hozó és a Milan Atalanta elleni 1-0-s vereségével véget érő meccsek nyitották tegnap. Ma a Chievo és a Lazio összecsapása folytatta az olasz bajnokság harmadik játéknapját, melyen a fővárosiak 3-1 nyertek.

A mérkőzések sorát 15 órától aztán tizenkét csapat folytatta, köztük a Roma fogadta a Bologna csapatát. A fővárosiaknak nem sikerült pontot szerezniük otthon, pedig két gyors góljukkal hamar megszerezték a vezetést. A találkozó utolsó húsz percében viszont óriási iramot diktálva a bolognaiak kiegyenlítettek, majd fordítani is tudtak a 91. percben. A korábbi Milan-játékos, Alberto Gilardino két góllal vette ki részét a meglepő vendégsikerből.

A Fiorentina simán otthon tartotta a három pontot, a firenzei alakulat 2-0-ra verte meg a Catania együttesét.

A forduló meglepetéseként sokáig úgy tűnt, hogy megszakad a Juventus lassan rekordhosszúságú veretlenségi sorozata, hiszen a Genoa a 18. percben szerzett Immobile találattal egészen a 61. percig vezetett. Akkor azonban Giaccherini egyenlíteni tudott, sőt végül Vucinic értékesített büntetőjével és Asamoah újabb találatával idegenben 3-1-re nyert a címvédő.

Genoa 1-0 Juventus by simaotvgolo12

A harmadik fordulóban a Napoli a Parma csapatát látta vendégül, a nápolyiak pedig egy harmadik percben kapott büntetővel gyorsan meg is szerezték a vezetést. Pandev révén az első játékrész hajrájában meg is duplázták, ám még a félidő lefújása előtt szépített a Parma. A második játékrészben viszont már nem változott az eredmény.

Az újonc Pescara a Sampodia együttesét fogadta, a vendégek pedig érvényesítették a papírformát, bár igaz a hajrában szorossá tette a végeredményt a Serie A-hoz úgy tűnik lassan hozzászokó alakulatot, mely végül 3-2-re kapott ki.

A Siena nem bírt az Udinesével, pontosabban az udineiek nem bírták megtartani a hatodik percig kivívott kétgólos előnyüket. Igaz ehhez hozzátartozott, hogy az 53. perctől kezdve tíz játékosra fogyatkozott az Udinese, mivel Lazzari megkapta második sárgalapja után a pirosat is.