Serie A: Juventus-Napoli csúcsrangadó a hétvégén – előzetes

""

A tabellán azonos pontszámmal második és harmadik két csapat egyaránt Bajnokok Ligája-mérkőzés után várja az összecsapást, vélhetően egyformán jó hangulatban. A Juventus ugyan a negyedik fordulóban sem tudta megszerezni első győzelmét, s utolsó helyen áll a csoportjában, ám a Real Madrid elleni, keddi 2-2 után a saját kezében maradt a sorsa a Köbenhavn és a Galatasaray elleni utolsó két meccs előtt. A nápolyiak pedig a legnehezebb csoportban állnak a második helyen a Marseille szerdai, 3-2-es legyőzése után, megelőzve a legutóbbi döntős Borussia Dortmundot.

Várhatóan mindkét csapat a lehető legerősebb összeállításában fut majd ki a pályára. A Juventusnál ez annyit jelent, hogy a továbbra is sérült Stephan Lichtsteineren kívül mindenkire számíthat majd Antonio Conte vezetőedző, miután Mirko Vucinic is felépült, aki ha a kezdőben nem is, a kispadon már ott lehet majd. A Napolinál Rafael Beníteznek nincsenek ilyen gondjai, legjobbjait, így az egyre olajozottabban működő Hamsik-Callejon-Higuain támadóhármast is pályára küldheti.

A találkozó háromesélyes, a két csapatot három ponttal megelőző AS Románál pedig minden bizonnyal abban bíznak, hogy döntetlen, az olasz rangadókra talán legjellemzőbb eredmény születik majd.

A fővárosiak tíz megnyert meccs után a múlt héten először veszítettek pontokat a Serie A-ban, vasárnap azonban újra visszatérhetnek a győzelmi útra a 18. Sassuolo ellen. Ugyanakkor Rudi Garcia trénernek továbbra is komoly gondot okoz a támadósor összeállítása, miután Francesco Totti és Gervinho sem bevethető még.