Serie A: Gyalázatos vereségbe futott bele a Roma, rangadót nyert a Napoli
A tizenegyedik helyen álló Atalanta óriási meglepetésre könnyedén, 4-1-re verte a AS Roma csapatát. A hazaiaknál Denis triplázott és Marilungo is eredményes volt, a túloldalról erre csak Borini tudott válaszolni. Ezzel a Roma maradt ötödik és hátránya hét pontra nőhet a Lazióval szemben. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Pablo Osvaldót az 54.,és Marco Cassettit a 82. percben kiállította a játékvezető a vendégektől.
A legutóbbi hét tétmeccséből hatot elveszítő Inter legutóbb 1997-ben tudott nyerni a Napoli vendégeként a bajnokságban, s a vasárnapi találkozó sem indult túl jól a fekete-kékek számára, hiszen a házigazdák uralták a játékot. Gökhan Inler, majd Blerim Dzemaili próbálkozását bravúrral hárította Júlio César.
A második félidőben aztán góllá érett a Napoli mezőnyfölénye: egy eladott labdával indultak meg a hazaiak, Dzemaili két csel után készített le Ezequiel Lavezzinek, aki kilőtte a bal alsót.
A 79. percben emberelőnybe került az Inter: Salvatore Aronica utolsó emberként szabálytalankodott, így a játékvezető egyből piros lapot mutatott fel az olasz hátvédnek. Ám a fekete-kékeknek így sem ment, 1–0-ra kikaptak Nápolyban.
A Lazio jobban kezdett a sérülésekkel sújtott Fiorentinánál, ám sorra maradtak ki a helyzetek. A 36. percben tört meg a jég, amikor a Fiorentina lesre állítása nem vált be, s Miroslav Klose ki tudott lépni Hernánes passzával, s megszerezte a hazaiak vezető gólját, amiből később győztes gól lett.
A Bologna meglepően jól kezdett az Udinese ellen, előbb Marco Di Vaio veszélyeztetett, majd Gastón Ramírez is kísérletezett, ám egyikük sem tudott túljárni Samir Handanovic eszén. A folytatásban magára talált az udinei együttes, s egy büntetővel megszerezte a vezetést: Antonio Di Natale bombázott a keresztléc alá. Ezután elindult a vendég henger, Basta góljára ugyan még Koné válaszolni tudott, ám Floro Flores eldöntötte a mérkőzést.
A játéknap másik érdekessége, hogy a 17. helyen álló Siena magabiztosan, 4-1-re verte a nyolcadik, és európai kupaporondra vágyó Palermo csapatát.
Atalanta – Roma 4-1 Gól: Marilungo (10.) Denis (19., 47., 66.) ill. Borini (36.) |
Cagliari – Lecce 1-2 |
Catania – Novara 3-1 |
Chievo – Cesena 1-0 Gól: Moscardelli (78.) |
Siena – Palermo 4-1 Gól: Terzi 23. – tizenegyesből, Bogdani 34., Rossettini 46.), Brienza (58.) ill. Budan (12.) |
Bologna – Udinese 1-3 Gól: Koné (81.), ill. Di Natale (38.) – 11-esből. Basta (56.), Floro Flores (84.) |
Lazio – Fiorentina 1-0 Gól: Klose (36.) |
Napoli – Internazionale 1-0 Gól: Lavezzi (59.) |