Schweinsteiger biztosította be a német sikert Ukrajna ellen

Jól kezdtek az ukránok, Manuel Neuernek már a 4. percben védenie kellett Jevhen Konopljanka lövését, majd egy szöglet utáni fejesnél is résen kellett lennie.

A 19. percben aztán szabadrúgáshoz jutottak a németek, Shkodran Mustafi érkezett Toni Kroos szabadrúgására és védhetetlenül fejelt Pjatov kapujába.

A félidő második fele az ukránok szép megmozdulásairól szólt, de a befejezések nem sikerültek, hol Neuer védett, hol Jérome Boateng mentett a gólvonalról.

A második félidőben az ukránok visszaestek, míg a németek is talán kicsit visszavettek a tempóból, főleg távoli kísérletekkel mozgatták meg Pjatovot.

Mesut Özil elhibázott ziccere után Mustafi fejelte át Neuer föött a labdát, de szerencséjére nem kapura tartott a fejes.

""

A 92. percben a csereként beállt Bastian Schweinsteiger biztosította be a sikert, egy ukrán szögletet megkontrázva száguldottak végig az egész pályán!

Németország–Ukrajna 2–0 (1–0), Lille, Stade Pierre Mauroy. v: Atkinson (angol)

Németország: Neuer – Höwedes, J. Boateng, Mustafi, Hector – Khedira, Kroos – T. Müller, Draxler (Schürrle, 78.), Özil – Götze (Schweinsteiger, 90.).Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Ukrajna: Pjatov – Fedeckij, Hacseridi, Rakickij, Sevcsuk – Szidorcsuk, Sztepanenko – Jarmolenko, Kovalenko (Zincsenko, 73.), Konopljanka – Zozulja (Szeleznyov, 66.). Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko

Gól: Mustafi (19.), Schweinsteiger (92.)

Sárga lap: Komopljanka (68.)

PERCRŐL-PERCRE ÉS VIDEÓK

VÉGE!!

90+2. perc: GÓÓÓL! Egy ukrán szögletet kontrázott meg a német csapat! Özil beadására a csereként beállt Schweinsteiger érkezett, ki nem hibázott!

90. perc: Schweinsteiger érkezik Götze helyére

87. perc: Özil zicerét is fogja Pjatov, majd Mustafi fejeli át Neuer felett a labdát, de szerencséjére nem ment kapura…

84. perc: Schürrle lépett ki, de Pjatov is a kapujából, nyert az ukrán!

78. perc: Draxler le, André Schürrle be

75. perc: Megint távolról lőnek a németek, Müller kísrletét Pjatov megint védeni tudta

74. perc: Kovalenko helyén Zincsenkov

68. perc: Konpljanka lökött, kap egy sárgát

66. perc: Zozulja helyén Szeleznyov folytatja az ukrán csapatban

61. perc: Khedira kínálta meg messziről Pjatovot, aki védeni tudott

57. perc: Rakickij szabadrúgása után kellett védenie Neuernek!

52. perc: Kroos bombája súrolta kívülről a két kapufa találkozási pontját…

48. perc: Draxler tekert kapura, de Pjatov védeni tudott

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

FÉLIDŐ

44. perc: Ezek most az ukránok pillanatai, szebbnél szebb támadásokat vezetnek, de a befejezéssel akadnak gondok

37. perc: Kis híján egyenlített Ukrajna! Jarmolenko ívelt a hosszú oldalra, ahol Konopljanka adott volna be, de Jérome Boatengről a kapuja felé pattant a labda, de a védő a gólvonalról menteni tudott!

29. perc: Ezúttal Pjatov mutatott be hatalmas bravúrt! Sami Khedira kapott egy remek labdát és már csak a kapussal állt szemben, de Pjatov megérezte, mi következik

27. perc: Hihetetlen bravúr Neuertől, Hacseridi szöglet utáni fejesét ütötte ki a léc alól!

24. perc: Mustafi tarolta le Pjatovot egy szöglet után, de rendben van az ukrán kapus

19. perc: GÓÓÓL!  Szabadrúgást kapott a Nationalelf, pedig kétséges, hogy szabálytalankodtak-e Thomas Müllerrel szemben. A beadást Toni Kroos végezte el, Shkodran Mustafi pedig a kapuba bólintott.

12. perc: Hector került helyzetbe egy beadás után, de elcsúszott a lövés pillanatában, így "eltörte" a labdát

4. perc: Jön is a válasz! Egy labdaszerzés után Konpljanka dolgoztatta meg Neuert

4. perc: Itt is az első helyzet, Mario Götze lövését blokkolták, de a labda Julian Draxler elé pattant, aki nem talált kaput

1. perc: A németek kezdték a mérkőzést

20:59: Az angol Martin Atkinson vezeti majd a mérkőzést

20.56: Pályán a csapatok, szólnak a himnuszok

20.36: Az ukránok még soha nem nyertek tétmeccsen a németek ellen