Labdarúgó NB IMagyar foci

Sarkazós gól és újabb mesterhármas: Saldanha 112 perc játékidő alatt már 6 gólnál tart

Kép forrása: fradi.hu

A mesterhármas után azt mondta: ez üzenet volt a Tottenhamnek is.

A Ferencvárosi TC 3-0-ra győzött a Puskás Akadémia ellen a labdarúgó OTP Bank Liga nyolcadik fordulójában és mindössze hat lejátszott mérkőzéssel már az élre állt az NB I-ben. Sokáig 0-0 volt az eredmény, majd Pascal Jansen a 63. percben hármas cserével nyúlt bele a meccsbe, a nemrég igazolt brazil Matheus Saldanhának pedig ezúttal sem volt szüksége sok időre ahhoz, hogy betaláljon. A dél-amerikai támadó kevesebb, mint két perccel pályára lépését követően megszerezte a zöld-fehéreknek a vezetést. Nem sokkal később a „csodacsere” eldöntötte a három pont sorsát, igaz, nem volt nehéz dolga, miután Pécsi Ármin, a vendégek kapusa egy hazaadást gyakorlatilag odaajándékozott neki, már csak a kapuba kellett passzolnia. A 82. percben Saldanha feltette a koronát teljesítményére, egy gyönyörű sarkazással jött össze neki a mesterhármas.

A brazil csatár így négy találkozón, mindössze 112 perc játékidő alatt már hat gólnál jár zöld-fehérben úgy, hogy ezeken a találkozókon nagyjából összesen egy meccsnyi időt töltött a pályán.

A mérkőzést követően Pascal Jansen úgy nyilatkozott, már alig várja, hogy Saldanha végig játszhasson egy teljes mérkőzést. Elnézve az eddigi teljesítményt érthető a holland mester várakozása. A Fradi legközelebb majd a Tottenham ellen lép pályára az Európa-ligában, az első hazai mérkőzésén a nemzetközi kupasorozat főtábláján. Saldanha a meccs után azt mondta, ez a mesterhármasa üzenet volt a londoni együttesnek is.

Legutóbb 2-1-es vereséget szenvedtek az Anderlecht ellenében.