Tenisz

Sanghaj – Murray rekordidő alatt ejtette ki Tsongát

A világranglista negyedik helyén álló Murray simán, 6:2 6:2-re verte Tsongát a sanghaji tenisztorna legjobb nyolc lejátszott mérkőzésén. Murray a győzelme után elmondta, hogy Tsongának nem sikerültek túl jól a szervái, neki viszont remek adogatásai voltak, és ez fontosnak bizonyult a meccs folyamán.

Az angol teniszező szerint Tsongát úgy lehet legyőzni, ha nyomás alatt tartják és a találkozó első percétől kezdve jól játszanak ellene. Tsonga egyébként korábban három hónapot kihagyott sérült bal térde miatt. Murray a döntőbe jutásért az ellen az argentin Juan Monaco ellen lép pályára, aki 6:7 7:5 6:2-re verte a Nadalt búcsúztató Jürgen Melzert. Monaco nagyszerű formában teniszezik Sanghajban, kérdés, hogy a hasonlóan remek passzban lévő Murray ellen mit tud felmutatni. Az argentin játékos a ranglista-helyezése alapján inkább csak a tisztes helytállásban bízhat a top 10-es angol ellen.