Sajtóhír: Rodrygo 80 millióért eladó, két angol gigász már be is jelentkezett

Könnyen lehet, hogy túlad fiatal brazilján a Real Madrid. A nyár egyik legizgalmasabb átigazolási ügye lehet az övé.
Rodrygo Goes neve körül egyre nagyobb a zűrzavar Madridban. A 23 éves brazil támadó a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Real Madrid egyik legfényesebb csillaga lehetett volna, ám az idei szezon hullámzó teljesítménye és egy friss fizetési igény most úgy tűnik, elindította őt az ajtó felé.
A spanyol sajtó, élén a Real Madrid Confidencial és az Athletic újságírója, Guillermo Rai, már arról ír, hogy Florentino Pérez elnök megágyazott a távozásának. A Királyi Gárda 80 millió eurót kér Rodrygóért – egy összeg, amit a Manchester City és a Manchester United is gond nélkül kicsengetne.
Pénz, ami ajtót nyit
Rodrygo állítólag fizetésemelést kért, amit a klub inkább távozási szándékként értékelt. Florentino Pérez nyugodt: tudja, hogy a játékosért sorban állnak az érdeklődők. A legkomolyabb kérők a két manchesteri nagyágyú, akik már tavaly is figyelték Rodrygót, de a Wembleyben szerzett Bajnokok Ligája-győzelem akkor megmentette a helyzetet.
Idén viszont más a hangulat. Rodrygo formája ingadozó, a statisztikái elmaradnak az elvárt szinttől, és sokan úgy érzik, nem tudott szintet lépni. A spanyol Király Kupa döntőjében sem brillírozott, a cseréje után pedig a csapat feljavult – ez sokatmondó pillanat volt a szezonban.
🚨 Manchester United hope to sell Marcus Rashford to help raise funds to sign Rodrygo.
They will need to fend off interest from Arsenal, Chelsea, Liverpool and Man City in the Real Madrid winger.
(Source: TodoFichajes) pic.twitter.com/2CDNBgrpbl
— Transfer News Live (@DeadlineDayLive) May 1, 2025
Nem lehet elvitatni, hogy Rodrygo fontos meccseken hozta a legjobb formáját. Kulcspillanatokban villant – gondoljunk csak a Bajnokok Ligája-elődöntők hősi perceire. Ugyanakkor a következetesség hiánya miatt Madridban már nem feltétlenül tartják őt érinthetetlennek. Az utolsó öt bajnokin még megfordíthatja a véleményeket, de az óra ketyeg.
A City és a United egyaránt szemet vetett rá. Pep Guardiola már tavaly is szívesen látta volna Rodrygót az Etihad Stadionban, és most úgy tűnik, a spanyol mester hajlandó újra próbálkozni. Kérdés, hogy Manchester piros felében is hasonlóképp gondolkodnak-e róla, és akkor elindulhat-e egy licitháború a 24 éves támadóért.