Nemzetközi labdarúgás

Rummenigge szerint még nem a Lipcse a második számú német klub

Karl-Heinz Rummenigge szerint még nem az RB Leipzig a második számú labdarúgócsapat Németországban, ezzel együtt képesnek tartja az együttest a bajnoki cím megszerzésére.

A címvédő és listavezető Bayern München ügyvezető elnöke a Sport Bildnek úgy fogalmazott, hogy számára az európai szövetség ötéves rangsora a mérvadó, s abban a Borussia Dortmund még megelőzi a lipcsei gárdát.

A bajorok szombaton csapnak össze a három magyar játékost – Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot – is foglalkoztató RB Leipziggel a Bundesliga csúcsrangadóján. A Bayern négypontos előnnyel vezeti a tabellát a második helyen álló házigazdák előtt.

Rummenigge hozzátette: a Leipzig olyan klub, amelynek "reális esélye van arra, hogy bajnoki címet szerezzen".

Borítókép: Alexander Hassenstein/Getty Images