Rudolf megszerezte első gólját az olasz élvonalban – videó

Rudolf Gergely megszerezte élete első olasz élvonalbeli gólját. Jobbkor nem is jöhetett volna a „Farkasoknak” a győzelem, ugyanis az utolsó előtti helyen állva fogadták a Genoa csapatát, s a szakadék egyre csak mélyült Tottiék előtt.

Az első római megkönnyebbülés a 34. percben érkezett, amikor a Milantól igazolt olasz támadó, Boriello bevette Eduardo kapuját egy beadást követően (1-0). A szünetig már nem változott az eredmény, s a második játékrész elején a római együttes rátett még egy lapáttal. Rövid passzos játékot produkáltak a tizenhatos előterében, ettől annyira zavarba jött a vendégek védelme, hogy egyszer csak Brighi előtt termett a labda, s a középpályás a kapuba emelt (2-0). És hogy magyar gól nélkül ne érjen véget a találkozó, arról gondoskodott a szünetben becserélt Rudolf Gergely, aki az ötösön belül pofozta be a lasztit a hálóba, aminek köszönhetően ki is alakult a 2-1-es végeredmény. A magyar csatár a szépítő találattal megszerezte élete első olasz élvonalbeli gólját. A Roma ezzel a diadallal ellépett a kieső helyről.

Roma-Genoa 2-1 (1-0)
AS Roma: Lobont, Cassetti, Burdisso, Juan, Riise, Taddei, Pizarro(Simplicio), Brighi, Perrotta (Castellini), Totti, Borriello. A disposizione: Doni, Cicinho, Mexes, Simplicio, Castellini, Okaka, Baptista.
Genoa: Eduardo, Chico, Dainelli, Ranocchia (Sculli), Rossi, Kharja, Milanetto, Criscito, Palacio (Rudolf), Toni, Mesto (Rafinha). A disposizione: Scarpi, Kaladze, Zuculini, Rafinha, Sculli, Rudolf, palladino.
Gólszerző: Boriello (34’), Brighi (53’), ill. Rudolf (78’)