Angol foci

Roy Keane kimondta, ki kell a Manchester United vezetésére

Kép forrása: MI News/NurPhoto via Getty Images

A Manchester United csak a nyáron hozna végleges döntést az edzőkérdést illetően, de a korábbi csapatkapitány már tudja, ki lenne a megfelelő ember a pozícióra.

Manchesterben egy hét alatt két irányt is felvillantottak: rövid távon jöhet egy régi ismerős „tüzet oltani”, hosszabb távon pedig Roy Keane már meg is nevezte, kit látna a kispadon.

Ruben Amorim menesztése után Darren Fletcher ideiglenesen viszi a csapatot, de a háttérben már mozognak a szálak. Az ideiglenesen megbízott tréner az újonc Burnley ellen 2-2-es döntetlennel mutatkozott be.

Keane Howe-t ajánlja a káoszra

Roy Keane a tévében Eddie Howe mellett tette le a voksát, és az indoklása nagyon is ismerős lehet annak, aki az elmúlt évek Unitedjét nézte: a klubnak stabilitás kell, nem újabb vihar. Keane Howe „nyugalmát” emelte ki, és azt, hogy a Newcastle jelenlegi menedzsere már elképesztő mennyiségű meccset lemenedzselt, vagyis bírja a terhelést és a nyomást.

A volt csapatkapitány azt is felidézte, milyen utat járt be Howe: a Bournemouthnál válsághelyzetekből épített csapatot, Newcastle-ben pedig a klubot a nemzetközi porondra emelte. Keane olvasatában pont ez kellene most az Old Traffordon: egy higgadt, tapasztalt figura, aki rendet rak a háttérben is, nem csak a pályán.

Solskjær lehet a gyors megoldás, a nagy döntést nyárra tolnák

Miközben Keane már a hosszú távú jövőt rajzolja, a United állítólag átmeneti megoldásban gondolkodik a szezon hátralévő részére. Több forrás szerint Ole Gunnar Solskjær neve került az élre az ideiglenes kispad kérdésében, és a tárgyalások akár gyorsan is lezárulhatnak – az időzítés nem véletlen, hiszen a klubnak azonnal működőképes stábra van szüksége.

Már péntekre meglehet Amorim utódja az MU-nál?!

A norvég edző korábbi United-korszakában eredményeket is tudott hozni (dobogós bajnoki helyezések, Európa-liga-döntő), és most olyan jelöltként kerül elő, aki ismeri az öltözőt, a klub közegét és a nyomást.

A beszámolók alapján a vezetőség inkább „tűzoltásban” gondolkodna, a végleges menedzserkérdést pedig a nyárra hagyná. Közben a csapatot a következő bajnokin még Darren Fletcher irányítja, ami jól mutatja, mennyire átmeneti állapotban van most a United.

A klub körül ráadásul a szurkolói elégedetlenség is erősödik, így bármelyik irányba lépnek, azonnali hatást vár majd a közeg.